Лукашенко підвищив рівень готовності армії, – Латушко розповів про нові дії диктатора
У січні 2024 року білоруські військові вирушили на навчаннях до Росії. Така практика стає постійною для країни. Крім цього Александр Лукашенко будує укріпрайони та змінює законодавство.
Про це 24 Каналу розповів білоруський опозиціонер та заступник голови Об'єднаного перехідного Кабінету Білорусі Павло Латушко, додавши, що все це відбувається уже понад рік. Також Лукашенко заявив, що при потребі його країна готова йти у наступ.
Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ
Чи є загроза з боку Білорусі
Александр Лукашенко активно працює над створенням військово-навчальних центрів. Хоч про них говорять, як про спільні, але фактично вони є російськими. Відбувається відкриття баз ППО, Повітряних військ, які також орієнтовані на російські військові сили.
Крім цього, білоруський диктатор змінює законодавство. Лукашенко вже підлаштував усі закони на випадок, якщо у країні оголосять воєнний стан. Зокрема, передбачається створення "народного ополчення", будівництво укріпрайонів.
При цьому відвідуючи один з укріпрайонів, він сказав, що країна створює ешелону оборону, але якщо потрібно, то піде у наступ. Ядерна зброя, постійні навчання – все це свідчить про те, що Лукашенко підвищив рівень готовності армії Білорусі,
– розповів Павло Латушко.
Наразі не доводиться говорити про велику присутність російських бійців на території Білорусі. Проте це не означає, що війська не розгорнуть через 2 – 4 тижні. Поки передумов для цього немає, але з огляду на інфраструктуру, Лукашенко підготувався.
Що відбувається у Білорусі: актуальні новини
- Воєнну доктрину Білорусі змінили й тепер напад на її союзників вважатиметься нападом на саму Білорусь. Також у документі передбачили "джерела загроз". Втім міністр оборони поспішив зазначити, що країна не ставиться до жодного народу як до свого ворога, не дивлячись на те, що роблять уряди цих держав.
- У Кринках на Херсонщині ліквідували громадянина Білорусі, який воював на боці Росії. Боєць навіть мав звання старшого лейтенанта. Військовий квиток йому видали у військкоматі у Білорусі вже після початку повномасштабної війни. Відтак слова Лукашенка про те, що "нас там нєт" не підтверджуються.
- Кордон з Білоруссю є одним із напрямків ризику для України, адже 24 лютого 2022 року частина російських військ зайшла саме звідти. Відтак цю ділянку продовжують укріплювати та уважно стежать за тим, що відбувається по той бік кордону. У соцмережах 24 січня навіть опублікували повідомлення однієї з прикордонних селищних громад про можливу роботу диверсійно-розвідувальних сил противника. Людей закликали бути особливо обережними.