Населення боїться, – Латушко сказав, що "Вагнер" може влаштувати в Білорусі

29 липня 2023, 10:46
Читать новость на русском

Білоруська пропаганда намагається переконати своїх громадян, що військові злочинці з "Вагнеру" на її території – це благо. Однак самі білоруси ставляться до найманців з осторогою, адже їхнє перебування майже напевно призведе до конфліктів.

Про це 24 Каналу розповів білоруський опозиціонер та заступник голови Об'єднаного перехідного Кабінету Білорусі Павло Латушко. На його думку, поява "Вагнеру" може забрати у режиму Лукашенка монополію на насильство в Білорусі.

Дивіться також Три країни можуть закрити кордони з Білоруссю через загрозу "вагнерівців": їй загрожує ізоляція

Що думають білоруси про "Вагнер"

Критичність до "Вагнера" в білоруському суспільстві є досить високою. Інакше б білоруській пропаганді не потрібно було переконувати своїх громадян у тому, що присутність російських найманців на їхній території є подарунком долі.

Білоруське суспільство боїться, що Вагнер зможе вчиняти злочини безкарно. Адже раніше монополію на насильство в Білорусі мали тільки лукашенківські силовики. Тепер же на території Білорусі з’явилася структура, яка може відібрати у самопроголошеної влади частину цієї монополії.

Зверніть увагу!

До Білорусі вже прибули 11 і 12 колони російських найманців. Повідомляють, що у них вперше їхали бронеавтомобілі "Щука". У 11 колоні спостерігачі сумарно нарахували 29 машин, а в 12 колоні – 50. 

"Уявіть собі, що станеться, якщо люди зі зброєю скоять правопорушення. Білоруські силовики звикли діяти жорстко, але в цьому випадку їхня жорстокість може не спрацювати", – припустив Латушко.

Лукашенко вже відправляв своїх силовиків до розташування вагнерівців, щоб домовитись про співіснування без злочинів. Але сумнівно, що військові злочинці будуть кимось контролюватися.

Павло Латушко про "Вагнер" на території Білорусі: дивіться відео

Що відбувається в Білорусі: останні новини

  • Незабаром після припинення заколоту Пригожина Лукашенко вчергове відвідав Кремль. Пресконференцію з цього приводу він використав для того, щоб пригрозити країнам НАТО майбутньою "екскурсією" вагнерівців.
  • Як пояснюють політичні оглядачі, в ситуації, що склалася із "Вагнером", кожна зі сторін має свої інтереси. Лукашенко додав собі політичної ваги, водночас створивши додаткові ризики для суверенітету Білорусі, а Путін відправив бунтівних найманців подалі від лінії фронту, де вони постійно сварилися з регулярною армією.
  • Водночас Європейський Союз вирішив запровадити нові санкції проти Білорусі. Вони стосуватимуться 38 восьми осіб та 3 білоруських компаній. Також буде введено заборону на продаж режиму Лукашенка комп'ютерів, дронів і авіазапчастин.