"Боротьба з тероризмом" допомогла Путіну захопити владу, – політолог
Працівники російської ФСБ заявили, що вони нібито знайшли винних у підриві Кримського мосту. Крім того, вони показали ще два "заплановані теракти", які, мовляв, змогли попередити. Очевидно, що Кремль повертається до ідеї "боротьби з тероризмом". Адже саме це допомогло Путіну захопити владу.
Про це 24 каналу сказав голова Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко. Він пояснив, що тероризм для Росії – це "широка парасолька", під яку можна заховати все.
До теми У США знову думають визнати Росію терористом: Давидюк пояснив мету
За його словами, зараз тероризм – це зло №1 для всього світу, тобто це "універсальна рамка", яку кожна сторона буде намагатися натягнути на опонента. Тож, використання Путіним цієї рамки було прогнозовано.
До того ж ми пам'ятаємо перші роки його правління. "Боротьба з тероризмом" – це і був той метод, який дозволяв Путіну приховати початкову консолідацію влади в руках силовиків,
– заявив Божко.
Він зауважив, що і друга Чеченська війна, і інші теракти – це лише події, які зовні маскували ті заходи для російської політики, які Путін хотів просунути, а вони всі полягали в консолідації влади.
Божко розповів, як "боротьба з тероризмом" допомогла Путіну захопити владу: відео
Чи такі наративи "боротьби з тероризмом” спрацюють на Захід
Політолог пояснив, що ця історія не є тероризмом з української сторони у широкому сенсі.
Це звичайні бойові дії – десь працює розвідка, десь підривають якісь об'єкти, але це не є тероризмом. Це ведення знайомих всьому світу бойових дій і застосування такої рамки не буде дієвим на Заході,
– вважає Божко.
На його думку, західні політики розділяють ведення війни від тероризму.
"Адже тероризм – це явище, яке відбувається після війни чи в мирний час, коли є політичні передумови. А якщо у війні одна зі сторін знищує об'єкти ворога – то це не є тероризмом", – зазначив експерт.
Росію хочуть визнати державою-терористкою: останні новини
- Україна неодноразово закликала США визнати Росію державою-терористкою. Зокрема, на цьому постійно акцентує президент Володимир Зеленський.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у серпні зазначав, що над цим активно працюють, але ще потрібен час.
- Напередодні виборів у США збільшується тиск на адміністрацію президента Джозефа Байдена про визнання Росії державою-спонсоркою тероризму. Двопартійна консолідація змушує Вашингтон приймати швидкі рішення.
- Парламентська асамблея Європи може визнати російський режим терористичним. Відповідний документ розглянуть вже на засіданні 13 жовтня. Одна з поправок пропонує оголосити Росію терористичною країною.
До слова, аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, що Кремль хоче організувати "напади на Росію", аби звинуватити в них Україну. Мета Москви – створити передумови для протидії визнання її державою-терористкою.