На думку політолога Миколи Давидюка, таким чином США надсилають важливий сигнал Росії. Про це він сказав на ексклюзивному стрімі, який транслював ютуб 24 каналу.

Зверніть увагу Світ має визнати Росію державою-терористом на всіх рівнях: Зеленський записав чергове звернення

З якою метою США внесли законопроєкт

Давидюк вважає, що законопроєкт про визнання Росії державою-спонсором тероризму – це превентивний захід, аби вона не використовувала тактичну ядерну зброю.

Росіяни в Женеві на переговорах просили не називати й не визнавати їх державою-терористом. Для Путіна це було принципово важливо. Знаючи це, Захід спеціально вносить таку норму, щоб зупинити можливий удар,
– пояснив він.

Так, якщо росіяни все-таки наважаться на застосування ядерної зброї – їм доведеться носити це ім'я. Відомо, що статус держави-спонсора тероризму передбачає велику кількість обмежуючих санкцій, зокрема щодо країн, які з нею співпрацюють.

"Усе те, чого Путін дуже не хоче, воно може стати реальністю. І, я думаю, що це постріл на випередження – червона лінія, якою росіянам натякають, що це може статися", – підкреслив Давидюк.

Політолог запевняє, що зараз Вашингтон надсилає Москві певні натяки у межах їхніх дипломатичних перемовин. І можливість визнання Росії державою, що спонсорує тероризм – не єдиний. Окрім цього, Байден підняв питання про виключення Росії з Радбезу ООН.

"США говорили про багато пунктів, які вони можуть використати, і вони достатньо впевнено йдуть у цьому напрямку", – підсумував Микола Давидюк.

Росію хочуть визнати державою-терористкою: останні новини

Теж цікаво – Ризик удару по Кремлю надзвичайно великий: дивіться відео