Що означає повістка та який штраф передбачений за неявку до ТЦК

24 квітня 2023, 13:50
Читать новость на русском

Нещодавно уряд змінив порядок вручення повісток військовозобов'язаним. Однак варто розуміти, що повістка та оповіщення – це різні речі.

Про це в матеріалі 24 Каналу розповів юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак. Він пояснив, що оповіщення вручають, аби чоловік уточнив облікові дані в ТЦК або ж став на військовий облік.

Дивіться також Чи можливе найближчим часом вручення повісток через "Дію": пояснення адвоката

Що означає вручення повістки

Насамперед варто наголосити, що повістка – це конкретний припис, який стосується конкретної особи і встановлює їй обов'язок прибути до ТЦК та СП у визначений строк з метою:

  • уточнення даних;
  • проходження військово-лікарської комісії;
  • призову на строкову військову службу;
  • мобілізації до конкретної військової частини (мобілізаційне розпорядження).

Водночас Юрчак стверджує, що з точки зору юридичної сили самих військовозобов'язаних оповіщення не зобов'язує до будь-яких дій, однак отримання повістки в результаті оповіщення тягне за собою юридичні наслідки.

Щодо роботодавців, керівників установ, підприємств та організацій, а також посадових осіб, то наголошують, що у разі невиконання ними обов'язків, встановлених у розпорядженні керівника ТЦК та СП, такі особи можуть нести адміністративну відповідальність за статтею 210-1 КУпАП.

Санкція статті передбачає штраф в розмірі від 1700 до 3400 гривень та від 3400 до 5100 гривень штрафу для посадових осіб.

Що змінилось у врученні повісток

  • Раніше складати адмінпротокол відносно порушника міг лише той ТЦК, де він перебуває на військовому обліку. Однак, тепер це зможуть робити всі територіальні центри комплектування незалежно від місця реєстрації.
  • Відповідно до законодавства, ті порушення правил військового обліку, за які можуть притягнути до адміністративної відповідальності, віднесені до повноважень ТЦК та СП.
  • Також норми КУпАП не містять вказівки щодо необхідності дотримання будь-яких принципів територіальності. Вони лише визначають, що від імені ТЦК та СП розглядати справи про адмінправопорушення і накладати стягнення мають право керівники ТЦК та СП.