Є перевага, а реалізувати не можемо: чому Україні надважливо бити по російській території
Україні потрібна можливість бити західною зброєю по російських військових об'єктах. Якби ЗСУ могли бити по російських аеродромах, де базуються Су-34, то Росія змушена б була відвести їх від кордону.
Таку думку 24 Каналу висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, зауваживши, що тоді б ворог перебазував свої літаки на інші аеродроми на понад 300 кілометрів. Якби це сталося, то так росіяни витрачали б більше ресурсів літаків.
Дивіться також Невдовзі росіяни відчують, – політолог зі США сказав, чи дадуть дозвіл на удари по Росії
"Більші витрати на паливо. Окрім всього іншого, це фіксація зльоту набагато раніше та можливість за траєкторією маршруту польоту цього літака заздалегідь повідомити про небезпеку завдання ударів по прикордонній смузі тощо", – сказав Коваленко.
Окрім того, це б обмежило можливості противника завдавати ударів вздовж лінії боєзіткнення. Загалом плюсів такого дозволу багато, однак, його поки що ще немає.
Підтримка такого рішення потрібна не лише на дипломатичному рівні, але й від українців, які перебувають у країнах-партнерах України.
Офіційні виправдання
Питання можливого дозволу Україні бити західною зброєю по території Росії почали виправдовувати на офіційному рівні. Про це заговорив на зустрічі у форматі "Рамштайн" голова Пентагону Ллойд Остін.
Це перше таке офіційне виправдання, що "ні". Конгресмени, сенатори зійшлися у політичній баталії. Якщо наприкінці 2023 – на початку 2024 року республіканці блокували допомогу Україні, то саме зараз вони "на вістрі атаки" щодо питання надання нам дозволу бити по територію Росії,
– сказав військово-політичний оглядач.
Фактично усе залежить від внутрішньої політичної кухні та від того, хто які завдання переслідує. Нині у центрі політичної баталії Україна. Вона не може повністю на це впливати. Водночас вона може віддалено брати у цьому участь та мати відповідний профіт.
"Профіт, який нам потрібен – це дозвіл на завдання ударів по території Росії по військових об'єктах західною зброєю. Найяскравіший приклад – це розміщення в тилу російських резервів – 90 кілометрів", – зазначив Олександр Коваленко.
На цій відстані ЗСУ можуть дістати ворожі резерви дроном-камікадзе. Утім, одна справа, якщо мовиться про БпЛА з бойовою частиною у 30 – 40 кілограмів, а інша – коли про американську далекобійну ракету ATACMS з бойовою частиною у пів тонни.
Україна хоче бити західною зброєю по Росії: що кажуть партнери
- Володимир Зеленський заявив, що США та деякі партнери скептично ставляться до того, аби Україна отримала дозвіл бити західною зброєю по території Росії. Глава держави зазначив, що такий дозвіл значно б полегшив роботу українських захисників.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав союзників по Альянсу дозволити Україні використовувати їхню зброю по військових цілях на території країни-агресорки. Столтенберг наголосив, що нині це особливо актуально, адже бойові дії тривають на Харківщині поблизу кордону.
- Група конгресменів США звернулася до міністра оборони країни. Вони "сильно підтримують" ідею щодо дозволу Україні бити по цілях в Росії.
- Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц переконаний, що нині немає причин для того, аби розширювати зону дії західної зброї у російсько-українській війні. Він наголосив, що мета його політики – "не допустити переростання цього конфлікту у велику війну".