Генсек закликав союзників НАТО, які надають Україні зброю, дозволити використовувати її для ударів по військових цілях у Росії.

Дивіться також Чи дозволять США бити по Росії своєю зброєю: офіцер ЗСУ назвав можливий тригер

Неопосередковано він натякнув на пом'якшення політики адміністрації американського президента Джо Байдена, яка наразі обмежує Україну в тому, щоб атакувати Росію за допомогою наданих США систем.

"Настав час, щоб союзники подумали, чи варто їм скасувати деякі обмеження, які вони наклали на використання зброї, яку вони передали Україні", – сказав Столтенберг.

Він наголосив, що це особливо актуально зараз, коли бойові дії точаться на Харківщині, поблизу кордону. Дозвіл застосування зброї дозволив би Україні використовувати цю зброю по законних військових цілях на території Росії.

Україна має право захищатися

Столтенберг наголосив, що росіяни можуть продовжувати атакувати та отримувати певні територіальні здобутки у прикордонні, не зважаючи на втрати.

"Ми повинні пам'ятати, що це таке. Це загарбницька війна Росії проти України. Україна має право захищатися. І це включає завдавання ударів по цілях на території Росії", – наполягає Столтенберг.

Критика поставок зброї

Разом з тим генсек розкритикував неспроможність європейських країн виконати вже взяті на себе зобов’язання щодо поставок зброї.

"Європейські союзники пообіцяли мільйон артилерійських снарядів. Ми не побачили нічого з цього і близького", – сказав він.

Столтенберг визнав, що НАТО має уникати прямої конфронтації з Росії. Водночас він бачить різницю між постачанням зброї та прямою участю у воєнних діях.

"Ми проводимо навчання, ми постачаємо зброю, боєприпаси для України, але ми не будемо брати пряму участь з території НАТО в бойових діях над або в Україні. Тож це інша річ", – наголосив він і додав.

Заборона бити західним озброєнням: головне

  • До слова, на умовах анонімності високопосадовець ЄС повідомив 24 Каналу, що серед держав-членів Євросоюзу все частіше обговорюють тему ударів західною зброєю по території Росії.
  • Раніше керівник комітету Палати представників у закордонних справах Майкл Маккол розкритикував адміністрацію Білого дому через обмеження використання західної зброї для захисту України та ударів у відповідь по території Росії.