Закон про мобілізацію: чому вилучили правку про демобілізацію

15 квітня 2024, 17:10
Читать новость на русском

Джерело:

OBOZ.UA

Верховна Рада України 11 квітня схвалила у другому читанні закон про мобілізацію. Втім, із нього вилучили правку про демобілізацію.

Кабінет міністрів отримав завдання розробити та внести на розгляд парламенту закон, що буде регулювати питання звільнення з військової служби військовослужбовців, які перебувають на фронті. Про це розповів член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Дивіться також Закон про мобілізацію запрацює вже влітку: у Міноборони розповіли, до чого готуватися українцям

Чому було вилучено правку про демобілізацію

Веніславський розповів, що причина вилучення правок щодо демобілізації полягала в рішенні Кабінету міністрів України, який звернувся до Верховної Ради з проханням доручити уряду розробити окремий законопроєкт, що регулюватиме питання звільнення військовослужбовців, які воюють.

Він також зазначив, що термін "демобілізація" не можна застосовувати в умовах війни. 

Я б тут не застосовував термін "демобілізація", він в умовах війни взагалі не застосовується, оскільки демобілізація – це переведення загалом усього на мирний лад, а до кінця війни ми можемо говорити лише про додаткові підстави для звільнення з військової служби окремих категорій військовослужбовців,
– заявив нардеп.

Веніславський додав, що Кабінету міністрів було доручено розробити та внести на розгляд парламенту закон, який якраз і буде регулювати питання звільнення з військової служби, які протягом певного строку виконували бойові завдання.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Під час прийняття закону про мобілізацію була врахована пропозиція нардепів щодо відстрочки аспірантам. Відтак, аспірантам, які навчаються як за бюджетною, так і за контрактною формою навчання, було надано право на відстрочку від мобілізації.
  • У законопроєкті передбачається, що консульські дії за кордоном чоловіки, віком від 18 до 60 років, зможуть здійснювати лише за наявності у них військово-облікових документів. Втім, членкиня Комітету з питань нацбезпеки Ірина Фріз заявила, що це для того, щоб у Міноборони та Генштабі розуміли, скільки громадян перебувають за кордоном.
  • Заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що, на його думку, Зеленський підпише закон про мобілізацію протягом двох тижнів.