Заступник голови Верховної Ради прогнозує, що Володимир Зеленський підпише відповідний закон протягом двох тижнів. Про це Олександр Корнієнко заявив в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.

Зверніть увагу Мобілізація по-новому: як працюватиме ухвалений законопроєкт

Коли Зеленський підпише закон про мобілізацію

"Оптимістично, за наступні два тижні його буде опубліковано і він набуде чинності, а далі потрібно відраховувати певні строки, тому що частина норм одразу діє, а деякі – за місяць", – сказав Корнієнко.

Також, за його словами, наразі в парламенті не зареєстровано жодних постанов, які б блокували підписання ухвалених змін до закону про мобілізацію.

Ми чекаємо ще один день ці постанови. За два попередні їх не було. І це добрий знак. Я думаю, що з понеділка спікер зможе його підписати, направити на підпис президенту. У президента буде два тижні, і я думаю, він затягувати не буде,
– підкреслив віцеспікер.

До речі, перед підписанням закону ОП перевірятиме його на відповідність до Конституції.

Дивіться також У Міноборони сказали, коли на ВЛК почнуть викликати тих, кого раніше визнали обмежено придатними

Що ще треба знати

  • Після того, як Рада ухвалила закон, його має підписати голова парламенту – Руслан Стефанчук. Опісля закон невідкладно направляють президенту.
  • Голова держави може підписати або повернути його на повторний розгляд.
  • Відповідно до статті 94 Конституції України, закон набирає чинності через 10 днів із дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом. Однак не раніше дня його опублікування.
  • Згідно з карткою законопроєкту, його ще не підписав голова Верховної Ради.