Бажав миру, прикрившись російськими солдатами: Лукашенко привітав Україну з Днем Незалежності
Україна 24 серпня вдруге свткує День Незалежності в умовах повномасштабної війни. До привітань зі святом долучився і самопроголошений президент Білорусі.
Білоруські ЗМІ пишуть, що Алєксандр Лукашенко цинічно привітав Україну з Днем Незалежності. Він заявив, що готовий зробити все для припинення конфронтації, передає 24 Канал.
Дивіться також Не окраїна, а серце континенту та щит від орди: яким є місце України в історії Європи
Лукашенко привітав "братній народ"
Алєксандр Лукашенко пригадав, що українці та білоруси століттями "жили у злагоді та повазі" та "вибудовували спільну державу у перші після воєнні п'ятирічки".
Він також згадав і про спільну боротьбу з фашизмом у роки Другої світової війни, проте забув, що коли Росія підступно напала на Україну, Білорусь під його керівництвом стала саме на її бік.
На початку повномасштабної війни з території Білорусі до України заходили російські війська. Потім саме звідти відбувалися артилерійські та авіаційні обстріли.
Зараз ситуація стабілізувалась завдяки ЗСУ, проте досі з Білорусі до України летять ракети або дрони, які завдають руйнувань мирними містам та створюють загрозу для українців.
І по сьогоднішній день нас об'єднують такі риси характеру, як працьовитість, старанність, поважне ставлення до старших та своїх традицій, самобутньої культури,
– мовиться у його привітанні.
Самопроголошений президент Білорусі також наголосив, що тридцять років тому обидві країни обрали шлях "самостійного розвитку". Він вважає, що Україна та Білорусь повинні використати своє сусідство задля припинення конфронтації.
"Білоруська сторона готова зробити для цього все необхідне і навіть більше. Вірю в те, що нам це під силу", - наголосив білоруський лідер.
Україна – Білорусь: як зв'язок з Росією впливає на взаємини двох держав
- Від початку повномасштабного вторгнення Росії до України Білорусь стала надійною союзницею агресора. Алєксандр Лукашенко добрий друг Владіміра Путіна. У перші місяці вторгнення Білорусь нагнітала обстановку тим, що створювала загрозу наступу зі своєї території.
- Водночас офіційно Білорусь так і не вступила у війну, хоча Лукашенко неодноразово запевняв, що готовий до цього. Натомість після невдалого заколоту Пригожина до Білорусі відправили бійців його ПВК "Вагнера". Там вони знову ж таки створювали загрозу наступу, проте уже на кордоні з НАТО.
- Зазначимо, що попри проросійську позицію президента Білорусі, народ країни підтримує Україну. Батальйон білоруських солдатів імені Кастуся Калиновського воює із українськими солдатами проти російських загарбників з березня 2022 року.