Державіаслужба оцінила загрозу цивільній авіації через загострення з боку Росії
Джерело:
Державна авіаційна служба УкраїниСША порадили своїм літакам бути обережними під час польотів над частиною України та Росії. У Державіаслужбі України також проаналізували авіаційну загрозу зі сторони Росії.
Державіаслужба України повідомила, що наразі небезпеки для цивільної авіації немає. Повітряний простір України спокійний та контрольований.
Читайте також Після зупинки авіасполучення росіяни застрягли в Туреччині: Ростуризм вирішив на цьому заробити
Аналіз Державіаслужби України
Державна авіаційна служба України в межах діалогу з авіаційною владою США запропонувала взаємодіяти щодо авіаційної безпеки. Зокрема мовиться про:
- обмін інформацією;
- координацію дій з реагування на загрози від зони конфлікту на сході держави.
Україна готова інформувати США щодо стану аеронавігаційного обслуговування та безпеки польотів в Україні задля скоординованих дій у майбутньому.
Державіаслужба зазначає, що через окупацію Криму та агресію Росії на Сході України з 2014 року діють обмеження, які допомагають гарантувати безпеку польотів цивільних літаків у повітряному просторі України.Увесь інший повітряний простір під відповідальністю України наразі є безпечним і доступним для планування і виконання польотів повітряних суден цивільної авіації,
– стверджують в Державіаслужбі.
Там додають, що в Україні діє спеціальна процедура раннього попередження про загрози для цивільної авіації з метою негайної реакції на виявлені та потенційні загрози, що виникають в зоні конфлікту.
Що цьому передувало
США 18 квітня оприлюднила повідомлення, в якому просить свої авіакомпанії бути обережними. Федеральна авіаційна адміністрація Департаменту транспорту США просить бути особливо обережними, пролітаючи:
- над частинами Московського району;
- Ростовом-на-Дону;
- в межах 100 морських миль від Дніпра;
- Сімферополем;
- Києвом.
Коротко про загострення ситуації Росією
- У кінці березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що Росія стягує армію до кордонів з Україною. Згодом стало відомо, що Росія стягує техніку до окупованого Криму.
- 15 квітня Росія оголосила, що закриває частину акваторії Чорного моря для військових кораблів та державних суден інших країн. Причиною у Кремлі назвали військові навчання.
- 18 квітня стало відомо, що про російські війська біля кордону України разом з Дмитром Кулебою поговорять на Раді ЄС 19 квітня.