Для українців окупація Криму та війна на Донбасі – частини конфлікту, влаштованого Росією
Джерело:
Офіс ПрезидентаУкраїнці в усіх регіонах чітко усвідомлюють, що в Криму й на Донбасі відбувається міжнародний збройний конфлікт. Вони розуміють, що він спричинений агресією Росії.
Такими є результати загальнонаціонального дослідження "Влада, суспільство, медіа – хто, на думку українців, може впоратись зі збройним конфліктом". Про це розповів постійний представник президента в Криму Антон Кориневич.
Читайте також Україна не засинала, важко заснути під звуки пострілів, – Зеленський під час Генасамблеї ООН
Українці розуміють, що у Криму й на Донбасі – міжнародний збройний конфлікт, – дослідження
Для нас важливо, що українці в усіх регіонах чітко усвідомлюють, що ми маємо єдиний міжнародний збройний конфлікт у Криму й на Донбасі, який спричинений збройною агресією Росії,
– розповів постійний представник президента в Криму.
Кориневич розповів, що значна частина українців оптимістична щодо повернення контролю над тимчасово окупованими територіями.
Керівник Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін розповів, що, згідно з результатами дослідження:
- 80,7% українців вважають, – на території України триває збройний конфлікт з Росією;
- 84,5% опитаних переконані, – окупація Криму та конфлікт в ОРДЛО – це частина одного збройного конфлікту з Росією.
Ба більше, майже половина опитаних громадян:
- бачать мешканців Криму та ОРДЛО жертвами конфлікту, які потребують всебічної підтримки з боку України;
- підтримують запровадження кримінальної відповідальності за співпрацю з окупаційною владою. Зокрема – зайняття керівних посад, службу у правоохоронних та судових органах, підприємницьку діяльність і сплату податків, строкову військову службу тощо.
Окрім того, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова зауважила, що результати дослідження свідчать – майже дві третини людей очікують від президента ініціативи про створення держплану дій з переходу від стану збройного конфлікту до миру.
Проте, на її думку, у деяких питаннях потрібна роз'яснювальна робота.
Наприклад, 35% опитаних українців вважають за необхідне запровадити кримінальну відповідальність за строкову службу в ОРДЛО і в окупованому Криму, хоча Україна кваліфікує призов як воєнний злочин,
– мовиться у повідомленні.
Окупація Криму та війна на Донбасі: останні новини
- 23 серпня Україна провела перший саміт Кримської платформи. У ньому взяли участь понад 40 країн. Його мета – об'єднати сили щодо деокупації Криму.
- 23 вересня Зеленський на виступі Генасамблеї ООН висловив нерозуміння того, чому ООН проігнорувала Кримську платформу. Він закликав все ж долучитися до ініціативи.
- На жаль, за минулу добу, 22 вересня, окупанти поранили 2 захисників України.