Екснардеп-регіонал отримав 12 років ув'язнення за співпрацю з окупантами та шахрайські дії
Джерело:
Офіс ГенпрокурораСуд визнав винним народного депутата України IV-VIII скликань. Йому призначили покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомили джерела "РБК-Україна" у правоохоронних органах, мовиться про Дмитра Святаша. Упродовж 2022 року він розміщував на своїй сторінці у соцмережі Facebook дописи із проросійськими наративами.
Дивіться також Коломойському повідомили про підозру в організації замовного вбивства
Що відомо про справу Святаша
Відомо, що упродовж 2022 року він розміщував на своїй сторінці у соцмережі Facebook дописи, в яких заперечував збройну агресію проти України, виправдовував окупацію її території та закликав мешканців тимчасово окупованих територій до колабораціонізму та співпраці з російськими банками.
Крім того, у період з 2008 по 2014 роки, будучи бенефіціаром групи підприємств, Святаш організував неповернення понад 50 мільйонів доларів отриманого кредиту.
Він передав у заставу банку близько 200 об’єктів нерухомості та корпоративні права як забезпечення можливості повернення кредитних коштів.
Після настання терміну повернення коштів використав завідомо підроблені документи та переоформив майно на інші підконтрольні йому суб’єкти підприємництва, звільнивши у такий спосіб це майно з під обтяжень,
– повідомили в Офісі генпрокурора.
Внаслідок цих дій компанії, яка викупила борги банку, було завдано шкоди на суму 2,2 мільярда гривень.
Зауважимо, що Святаш, співвласник групи компаній "АІС", яка у 2000 – 2010 роках контролювала близько 10% українського автомобільного ринку, був депутатом Верховної Ради з 2002 по 2019 рік. З 2005 по 2014 рік він був членом Партії регіонів, а з 2014 року – членом партії "Відродження".
Після відкриття кримінального провадження Святаш втік до Росії.
Інші вироки суддів
- Луцький міськрайонний суд оголосив вирок за погрози судді неодноразово засудженому Сергію Плотнікову. Відомо, що під час засідання він стверджував, що знає де проживає посадовиця та погрожував її з'їсти.
- Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував запобіжний захід до столичного адвоката, який пропонував хабар у розмірі 200 тисяч доларів для працівників НАБУ та САП. Підозрюваному призначили заставу у розмірі 12 мільйонів гривень.
- Також рішенням Львівського апеляційного суду від 29 травня Ірину Фаріон було поновлено на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.