До Румунії увійшов батальйон Нацгвардії США і летючий загін F-35
Джерело:
StiripesurseУ вівторок, 3 травня, президент Румунії Клаус Йоганніс сповістив сенат і депутатів парламенту, що схвалив введення на територію країни американського батальйону "Страйкер".
Ситуація, яка виникає на кордонах з Україною та у Чорноморському регіоні – напружена. Тож батальйон "Страйкер" виконуватиме завдання НАТО та триматиме оборону.
До теми Спеціально втягують НАТО, – експерт розповів про запасний сценарій Кремля
За словами президента Румунії, "цей вагомий внесок є недвозначною демонстрацією солідарності США як союзника та головного стратегічного партнера Румунії у контексті зусиль щодо зміцнення стримування та оборони на східному фланзі НАТО".
Ескалація напруженості та посилення російської військової присутності поблизу України та у Чорноморському регіоні впливають на міжнародну безпеку та стабільність, особливо європейську та регіональну безпеку на Чорному морі. середовище, яке дозволило б нам зміцнити стійкість Румунії,
– йдеться у листі президента Йоганніса до парламенту.
Він зауважив, що Румунія та США повинні зробити всі необхідні кроки для того, щоб посилити оборону союзних держав та підвищити безпеку на Чорному морі.
У Румунії дозволили розмістити іноземні війська та винищувачі-бомбардувальники
Також Йоганніс повідомив, що у Румунії за запитом НАТО тепер можуть розміститися іноземні війська та американські винищувачі-бомбардувальники. 35 загін на території країни посилить ППО Північноатлантичного альянсу.
Виходячи з ситуації, що склалася, і намірів Росії підтвердити свій статус великої регіональної держави, було складено План операціоналізації зони відповідальності Верховного головнокомандувача європейськими союзними силами (SHAPE) на рівні Верховного головнокомандування союзних військ (ВАКУР),
– заявив президент країни.
Загалом, проаналізувавши запит НАТО й проконсультувавшись міністром з Вищої ради національної оборони, президент країни схвалив:
- розгортання у разі потреби Сил реагування НАТО з дуже високою здатністю реагування (VJTF) для підготовки та/або проведення бойових операцій у 2022 році відповідно до даних планування, переданих НАТО на поточний рік;
- дислокацію кораблів у Чорному морі для виконання завдань щодо підвищення пильності у складі постійної бойової групи НАТО;
- розгортання літаків США, Італії та Німеччини, а також британських та американських вертольотів, щоб спостерігати за повітряним простором (ePA);
- розміщення розвідувальних та дослідницьких сил США у Чорному морі та на кордоні з Україною;
- розміщення у Франції частини її сил в рамках консолідації союзницької присутності на східній стороні НАТО (eFP);
- дислокацію на румунській території частини сил США у гарнізонах Бузеу, Смирдан, Констанца та на 57-й авіабазі Михайло Когелнічану.
Глава держави також поінформував парламент про те, що в контексті агресії Росії проти України "США запросили у румунської військової влади загін у складі двох літаків F-35 із відповідним персоналом для польотів, посадки та дій у Румунії".
Президент країни схвалив введення, розміщення й експлуатацію американського загону F-35. Вони посилять стримувальний та оборонний потенціал повітряного простору НАТО.
Останні новини щодо НАТО:
- НАТО активує Сили реагування Альянсу та створює нову бойову групу в Румунії.
- Північноатлантичний альянс 1 травня розпочав масштабні військові навчання "Захисник Європи" та "Швидка відповідь". Вони проходять на території Польщі та ще 8 членів НАТО.
- Окрім Польщі, у навчаннях візьмуть участь США, Франція, Швеція, Німеччина, Данія та Велика Британія.
- Литва, Латвія, Естонія та Польща виступили за посилення захисту східного флангу НАТО.
Тим часом – Папа Римський шокував абсурдною заявою про причину війни: дивіться відео