Донька Скрипаля зробила першу заяву після виходу з коми

5 квітня 2018, 16:58
Читать новость на русском

Донька колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля Юлія, яка разом з батьком була отруєна у Солсбері 4 березня нервово-паралітичним газом, вийшла з коми.

На сайті поліції Лондона опублікована коротка заява від її імені.

"Я прокинулася тиждень тому, і я рада сказати, що моя сила зростає щодня. Я вдячна за інтерес до мене і за багато повідомлень доброї волі, які я отримала", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: 17 самых интересных версий российской пропаганды по поводу отравления Скрипаля

У повідомленні Юлія дякує медикам у лікарні, а також усім людям, які прийшли їм на допомогу в момент отруєння.

"Я сподіваюся, що ви будете поважати моє особисте життя та життя моєї сім'ї в період мого одужання" – зазначила Юлія.

Нагадаємо, 4 березня у місті Солсбері у Британії разом із донькою був отруєний колишній російський розвідник Сергій Скрипаль. Слідство встановило, що його отруїли сильнодіючою нервово-паралітичною речовиною "Новичок". Британська розвідка підозрює Росію у причетності до отруєння.

14 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів. 26 березня Президент України Петро Порошенко оголосив, що Україна висилає 13 російських дипломатів. Про рішення вислати дипломатів РФ оголосили ще низка країн ЄС та США.

Сергій Скрипаль служив у ГРУ РФ, у 1999 році пішов у відставку, маючи звання полковника. До 2003 року працював в управлінні справами МЗС Росії. У грудні 2004 року ФСБ Росії заарештувала його та звинуватила у державній зраді та співпраці з англійською розвідкою. Російські спецслужби стверджують, що його завербували ще в 1995 році. Сам Скрипаль визнав себе винним і в 2006 році отримав 13 років в'язниці. За даними ЗМІ, він був агентом розвідки, яка працює під прикриттям у Європі, зокрема "працював" у британській службі MI-6. За інформацію, яку він постачав з 1990-х років, Скрипаль отримав 100 тисяч доларів. У 2010 році тодішній президент Росії Дмітрій Медведєв помилував Скрипаля, який на той час вже відсидів 5,5 років ув’язнення. Згодом його та ще трьох громадян Росії, засуджених за шпигунство на користь США та Великобританії, обміняли на десятьох агентів російських спецслужб, яких було затримано в США в червні 2010 року.