"Не всі мають удома паяти дрони": що робити українцям для підтримки й економіки, й ЗСУ

19 січня 2024, 17:13
Читать новость на русском

Зараз українці мають багато можливостей допомагати ЗСУ у різний спосіб. Є перевірені волонтерські організації, яким можна донатити. Також можна плести сітки або власноруч робити речі, які необхідні українським захисникам.

Також українцям важливо підтримувати нашу економіку. Це 24 Каналу зауважив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Читайте також Бюджет на війну у 2024 році: скільки витратять на оборону України

Допомагати може кожен

Олег Пендзин зазначив, що кожен особисто повинен для себе обирати, у який спосіб допомагати ЗСУ. Багато людей, до прикладу, плетуть сітки, які згодом передають на фронт.

Допомагати фінансово також можна по-різному. Можна активно донатити у великі волонтерські організації, допомагати закривати потреби окремої бригади або знайомих, які на фронті. Українці активно донатять кошти для підтримки ЗСУ.

Нещодавно віцепрем'єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запропонував українцям збирати у своїх оселях FPV-дрони та передавати їх Силам оборони через інструкторів. Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу підкреслив, що не всі зможуть розібратись у цьому та правильно зібрати дрон для наших воїнів.

Тобто найкращий варіант – це психологічна готовність допомагати. Допомагати можна в різних формах. Не обов'язково паяти дрони, якщо ви цього робити не вмієте. Якщо ви маєте гроші, щоб кудись за щось заплатити, якщо ви не маєте зв'язків з якимись бригадами, то є купа волонтерських організацій, які підтвердили свою правдивість, чесність,
– сказав він.

Крім того, є рахунок Національного банку України, у який можна перераховувати гроші. Їх спрямують на ті потреби, які є в межах державного бюджету.

Фінансування ЗСУ: головне

  • В ухваленому Бюджеті 2024 року на безпеку й оборону виділили 1 трильйон 685 мільярдів гривень. Основним пріоритетом Бюджету-2024, як і бюджету минулого року, залишається оборона. Цей сектор складає 22,1%. 
  • Крім того, Кабінет Міністрів планує виділити додаткові 792 мільйони гривень на нагальні потреби українських військових. Зокрема, боєприпаси, тепловізори, дрони.
  • Зауважимо, що 18 січня Київрада проголосувала за виділення 500 мільйонів гривень на закупівлю дронів. У 2023 році зі столичного бюджету на потреби військових спрямували майже 7 мільярдів гривень.