Санкції не зупинять війну, але відчутно знижують військові спроможності Росії, – економіст
Західні санкції проти Росії мають істотно послабити економіку країни-агресорки. Зрозуміло, що чим менші доходи бюджету – тим складніше спонсорувати війну.
Зменшуються й можливості фінансувати соціальні програми, які сьогодні підтримують той рівень ставлення до війни, що є в російському суспільстві. Про це 24 Каналу сказав економіст Олег Пендзин.
До теми Наскільки дієві персональні санкції проти росіян: політолог назвав головну перевагу
Важливий інструмент
Попередньо, 10 пакет санкцій проти Росії оголосять до 24 лютого – річниці повномасштабного вторгнення. Про це заявила Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Як відзначає Пендзин, санкції – це довгострокові заходи, що спрямовані на зменшення економічної потужності Росії та виснаження у війні.
Не треба тішити себе надією, що санкціями можна зупинити війну. Ні. Війну припинять сила і потужність Збройних Сил України. Але санкції ослаблюють можливості Росії відновлювати військовий потенціал. В цій ситуації – це є найважливішим наслідком санкційної політики,
– підсумував економіст.
За словами Пендзина, наприкінці 2021 року росіяни зверстали бюджет з профіцитом майже 3% від ВВП, а закінчили 2022 рік – з дефіцитом 1,5%. "В реальності в них падіння економіки на рівні 2,5%. Воно очікується і цього року", – стверджує економіст.
Санкції проти Росії: останні новини
- З 5 лютого запрацювало тотальне нафтове ембарго проти Росії. Це означає, що агресор продаватиме нафтопродукти зі значними обмеженнями. Детальніше про те, що буде з економікою Росії – у матеріалі.
- На тлі нафтового ембарго уряд Естонії заборонив водіям ввозити російське пальне в каністрах на територію країни.
- 5 грудня країни G7 ввели обмеження ціни на російську нафту – 60 доларів за барель. Внаслідок цього у січні Росія втратила близько 8 мільярдів доларів.