Ексглаві Дніпропетровської ОВА повідомили підозру за крадіжку 286 мільйонів на будівництві доріг
Джерело:
НАБУСлідчі заявили, що викрили масштабну оборудку у дорожній сфері. Колишньому очільнику Дніпропетровської ОВА повідомили про підозру за статтею про зловживання владою або службовим становищем.
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що викрили масштабну оборудку у дорожній сфері, внаслідок якої під час повномасштабного вторгнення Росії держбюджету завдали понад 286 мільйонів гривень збитків.
Дивіться також В Україні на "зернових" схемах вкрали близько 70 мільйонів гривень
Що відомо про підозру ексочільнику ОВА
НАБУ та САП заявили, що про підозру повідомили 5 особам, які можуть бути причетні до можливих зловживань під час ремонту доріг у Дніпропетровській області. Зокрема, про підозру повідомили:
- ексголові Дніпропетровської ОДА;
- ексзаступнику голови Дніпропетровської ОДА;
- екскерівнику департаменту Дніпропетровської ОДА;
- ексначальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА;
- керівнику суб'єкта господарської діяльності.
У 2022 році чинне в умовах воєнного стану законодавство дозволяло першочергове фінансування експлуатаційного обслуговування автомобільних доріг, а витрати на поточний і капітальний ремонт доріг були можливі лише в останню чергу,
– заявили в НАБУ.
Слідство повідомило, що з їхніми даними:
- підозрювані, щоб отримати можливість першочергового фінансування, а також для уникнення необхідності розробки проєктної документації, проведення її експертизи та здійснення технічного нагляду замінили у відповідних документах відомості щодо потреби у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування;
- витрати на таке обслуговування штучно та безпідставно збільшили до 1,5 мільярда гривень;
- на цю суму уклали договори на виконання відповідних робіт з компанією, пов'язаною з головою Дніпропетровської ОДА, яка завищила вартість матеріалів на суму понад 286 мільйонів гривень;
- частину цих коштів надалі вивели на рахунки інших компаній, пов'язаних з топпосадовцем та його заступником.
У Національному антикорупційному бюро України пояснили, що наразі триває вивчення фактів щодо можливої легалізації незаконно одержаних коштів, встановлюється причетність до злочину інших осіб.
До речі, обшуки в Дніпропетровській ОВА та мерії проходили в серпні 2024 року через справу про відбудову доріг фірмою дівчини ексголови ОВА Валентина Резніченка. "Схеми" публікували розслідування, пов'язане з обраницею посадовця, ще у листопаді 2022 року. Детальніше читайте за посиланням.