На продажах зерна вкрали мільйони

Слідство встановили, що керівники трьох державних хлібозаготівельних підприємств із залученням пов'язаних ТОВ організували схему зі створення штучної заборгованості держкомпаній. Отримані у незаконний спосіб кошти або права вимоги спрямовували через складний ланцюг перерахувань та переуступок на підконтрольні їм компанії, зокрема за кордоном.

Читайте також Фейкова допомога аграріям: Мінагрополітики попередило про шахрайські схеми

Детективи та прокурори зафіксували шість епізодів корупційної діяльності. Крім того, учасники схеми за безцінь продали торгові марки держпідприємств, які, за даними експертиз, коштували 20 мільйонів гривень.

У результаті держпідприємства зазнали збитків на суму майже 70 мільйонів гривень. Завдяки своєчасному втручанню правоохоронних органів збиткам на ще понад 80 мільйонів гривень вдалося запобігти.

Мінагрополітики розповіло про можливі шахрайські схеми

  • Мінагрополітики попереджає про шахрайські схеми фейкової допомоги аграріям.
  • Шахраї ширять масово шахрайські схеми через соціальні мережі, обіцяючи допомогу у отриманні бюджетних субсидій через Державний аграрний реєстр.
  • Міністерство наголошує, що подання заявки на допомогу є безкоштовним, а кожен зареєстрований сільгоспвиробник має право на державну компенсацію.
  • Урядовці закликають повідомляти правоохоронців у разі отримання пропозицій щодо "допомоги" за плату, оскільки це шахрайство.