"Ми хочемо отримати від Міноборони ясність": Рада вимагає пояснень щодо електронних повісток
Верховна Рада хоче отримати пояснення від Міноборони щодо деяких пунктів в оновленому законопроєкті про мобілізацію. Зокрема, нардепів особливо цікавить питання електронних повісток.
Про це в ефірі телемарафону повідомив заступник голови комітету ВР із питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв. Він додав, що вони хочуть отримати відповідь, як саме це буде реалізовано.
Дивіться також Новий закон, виїзд за кордон і е-повістки: якою може бути мобілізація в лютому 2024
Питання електронних повісток
Єгор Чернєв зазначає, що наразі не у всіх військовозобов'язаних громадян є доступ до цифрових ресурсів. Саме тому вони хочуть отримати від Міноборони відповіді, як це реалізовуватимуть у випадку прийняття законопроєкту.
Знову змінили спосіб отримання повісток, тепер вони доступні через електронний кабінет для військовозобов'язаних. Ми хочемо отримати ясність від Міністерства оборони щодо цього оновлення з огляду на те, що не всі люди можуть або мають доступ до інтернету й смартфонів,
– зазначив Чернєв.
Заступник голови комітету також наголосив, що важливо розглянути питання про можливість запровадження примусових заходів для громадян, які виїхали за кордон. Мова йде про можливе позбавлення права на консульські послуги. Однак Чернєв хотів би почути думку Міноборони.
По-перше, чи здатні наші консульські служби ефективно реалізувати ці заходи. По-друге, наскільки ефективними будуть такі дії: чи повернуться люди, чи вони будуть загублені назавжди,
– зазначив нардеп.
Законопроєкт про мобілізацію
- Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки планує розглянути оновлений законопроєкт про мобілізацію вже наступного тижня. Вони планують запросити на засідання комітету представників Міноборони. Оскільки це вже друга версія, то в Комітеті сподіваються завершити розгляд за одне-два засідання.
- За словами голови парламентського комітету Олександра Завітневича, у новому тексті законопроєкту про мобілізацію випустили з уваги норму про ротацію. Зокрема, нічого не говориться про те, коли вона має відбуватися і скільки тривати. Ймовірно, після першого читання цю поправку додадуть.
- Речник Міністерства оборони Ілларіон Павлюк розповів, що запропоновані у новому законопроєкті про мобілізацію обмеження для ухилянтів не є "покаранням", тому що вони будуть тимчасовими. Ці санкції стосуватимуться лише тих, хто порушує законодавство.