Німеччина відмовилася надавати Україні F-16: як у Берліні пояснили свою категоричність
Джерело:
EurActivНімеччина заявила, що не надаватиме винищувачі Україні. Врешті-решт в уряді пояснили причину відмови.
Позицію уряду пояснив речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт. За його словами, Берлін не хоче надавати винищувачі нашій державі, оскільки це потребуватиме тривалого навчання для українських пілотів.
Дивіться також У Німеччині зробили заяву про літаки для України: чи справді можемо отримати винищувачі
Німеччина не хоче надавати Україні F-16
Немає сенсу передавати Україні різні типи винищувачів, незалежно від того, хто взагалі буде в змозі поставити такі літаки. Навіть, якщо винищувачі мають схожий вигляд ззовні, вони дуже відрізняються в управлінні. Йдеться про тривале навчання,
– заявив речник уряду.
Ба більше, повідомляється, що наразі у Німеччини немає жодного американського літака. Проблема полягає у тому, що їхні Повітряні сили побудовані на базі винищувачів Eurofighter Typhoon та багатоцільовому MRCA PA-200 Tornado.
Раніше стало відомо, що Федеральний уряд відхилив заклик лідера Християнсько-демократичного союзу про передавання Україні німецьких винищувачів.
Напередодні, очільник ХДС Фрідріх Мерц наголошував, що Німеччина не має стояти осторонь постачання бойових літаків Україні. За його словами, треба дати ЗСУ можливість принаймні відновити суверенітет над власним повітряним простором.
Греція планує передати винищувачі Україні
У ЗМІ повідомляють, Греція планує передати 32 винищувачі F-16 для України після модернізації в США. Країна також водночас модернізує свої F-16 до Block-70, придбає французькі Rafale й американські F-35.
Так, військово-повітряні сили Греції планують модернізувати 82 винищувачі F-16 до стандарту Block-70, а також придбати 24 винищувачі четвертого покоління Rafale у Франції. Комітет Конгресу США також дав дозвіл на придбання до 40 багатоцільових винищувачів п'ятого покоління F-35.
Відтак, Греція може через США передати 32 винищувачі для України. Втім, представники ВПС країни застерігають уряд від таких кроків, адже це створить серйозну прогалину в оборонних спроможностях.
"Продаж 32 F-16... створить велику прогалину у військово-повітряних силах країни... Повинен бути кворум із приблизно 200 літаків, чого неможливо домогтися з сучаснішими та дорожчими винищувачами", – зазначив представник.