Підробок на мільйони: поліція викрила фабрику фейкових ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації

3 листопада 2021, 13:52
Читать новость на русском

Джерело:

МВС

Слідчі поліції викрили шахрайську схему на мільйони гривень. Злочинці щомісяця виготовляли по 1 000 підроблених сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 та понад 2 000 негативних ПЛР-тестів.

Шахраї шукали "клієнтів" у Львівській та Запорізьких областях. Пропонували виготовити фейковий міжнародний сертифікат за 40 євро або негативний тест на антитіла за 600 гривень.

До теми Вінницький бізнесмен продавав фейкові COVID-сертифікати з внесенням в "Дію"

Як працювала схема

Підроблені документи "замовникам" відправляли поштою, а гроші отримували на персональні картки у банку. Загалом такий "бізнес" приносив зловмисникам понад 3 мільйони гривень щомісяця.

Станом на 2 листопада львівські поліцейські здійснили санкціоновані обшуки у фігурантів справи вдома. Там виявили та вилучили бланки, чорнову бухгалтерію, техніку й чимало фейкових документів:

  • сертифікати вакцинації;
  • негативні тести на коронавірус;
  • запрошення на роботу за кордоном;
  • довідки для держорганів влади.

За фактом виготовлення та збуту фальшивих паперів і несанкціонованих дій з інформацією відкрили кримінальне провадження. Зловмисникам загрожує до 7 років ув'язнення.


Зловмисники заробляли понад 3 мільйони щомісяця на фейкових сертифікатах / Фото СБУ

Усім затриманим мають повідомити про підозру. Також очікують на рішення суду щодо обрання запобіжних заходів.

За інформацією Служби безпеки України, група складалася із 4 зловмисників. Усі вони були мешканцями Запоріжжя та Львівщини. Кожен мав своє завдання.

Організатор схеми шукав "клієнтів" серед тих, хто планував знайти роботу за межами України. Його спільник перевозив людей і шукав майбутніх "замовників". Решта займалася виготовленням підробок та доставленням "документів".

Викриття фейкових сертифікатів вакцинації в Україні: що відомо

  • Від початку пандемії COVID-19 в Україні активізувалися аферисти, які пропонують громадянам виготовити підроблені документи замість вакцинації.
  • Середня "ринкова" ціна таких фейків коливається від 300 гривень. Шахраї готові навіть оформити псевдосертифікат у додатку "Дія" за 1 600 гривень.
  • За створення неправдивих документів зловмисникам загрожує штраф 17 тисяч гривень або арешт на 6 місяців.
  • У Міністерстві внутрішніх справ порушили понад 800 кримінальних проваджень за такими фактами.