Про це розповів міністр внутрішніх справ Денис Монастирський у своєму відеозверненні. Він наголосив, що у теперішній складній ситуації альтернативи вакцинації та дотримання карантинних заходів не існує.

До теми Рекордна захворюваність: 23,7 тисячі хворих на коронавірус за добу

Міністр закликав повідомляти про підроблені сертифікати

Майже 800. Саме стільки кримінальних проваджень розпочато за фактом підробки сертифікатів вакцинації. Тим часом в Україні фіксується найбільша смертність від COVID-19. Тому звертаюся до всіх! Повідомляйте про факти підробки сертифікатів на гарячу лінію кіберполіції,
– закликав Монастирський.

Міністр зауважив, якщо відомі факти про підроблені сертифікати, то потрібно звертатись за такими номерами: 0 800 505 170 або за номером 102.

Раніше поліція повідомила про виявлення 200 підроблених документів

Лише кілька днів тому у поліції повідомили про вилучення 200 підроблених COVID-сертифікатів, а також результатів ПЛР-тестів. Загалом тоді правоохоронці провели 35 обшуків.

Дивіться відео звернення Дениса Монастирського:

В Україні ввели нові правила для міжобласних перевезень

Наразі попит на сертифікати про вакцинацію значно зростає, адже вже з 21 жовтня почали діяти нові правила для міжобласних перевезень. Так, для того, аби потрапити на потяг, літак чи автобус необхідно надати COVID-сертифікат або результат ПЛР-тесту, зроблено не пізніше, як за 72 години до поїздки.

Більше тут Як нові карантинні обмеження зустріли пасажири на вокзалах України

Яке покарання передбачено за підробку сертифікату про вакцинацію?


Покарані будуть і ті, хто видавав і ті, хто отримував підроблені документи.За підробку порушникам загрожує штраф 17 тисяч гривень або 5 років в'язниці. Водночас тих, хто використовує такі документи, каратимуть штрафом у розмірі 850 гривень або ув'язненням на 2 роки.