"Фінляндизація" не врятує Україну: позиція фінської міністерки

12 листопада 2024, 10:59
Читать новость на русском

Фінляндія відкидає ідею нейтралітету як виходу для України. Примусовий статус не захистить країну від російської загрози.

Міністерка закордонних справ Фінляндії не підтримує пропозицію зробити Україну нейтральною в рамках моделі “фінляндизації”, оскільки вважає, що це не допоможе у вирішенні конфлікту з Росією. Про це повідомляє 24 Канал, посилаючись на Reuters.

Дивіться також Фінляндія на вимогу "Нафтогазу" заарештувала частину активів Росії

Чому Фінляндія не підтримує нейтралітет для України 

Еліна Валтонен підкреслила, що Росія неодноразово порушувала домовленості, тому розраховувати на її дотримання угод – марно.

Зверніть увагу! Фінляндія, яка свого часу входила до складу Російської імперії, проголосила незалежність у 1917 році та з великими втратами оборонялася від радянського вторгнення в 1939 році. Після закінчення Другої світової війни країна змушена була зберігати обережні відносини з СРСР, дотримуючись політики нейтралітету для захисту свого суверенітету. Цей підхід і став відомий як "фінляндизація".

Зараз, на тлі спроб Росії змусити Україну до нейтралітету, який би унеможливив її вступ до НАТО, МЗС Фінляндії Еліна Валтонен висловила сумнів щодо ефективності такої стратегії.

Я проти цього (фінляндизації), так. Гляньмо правді в очі, Україна була нейтральною до того, як на неї напала Росія,
– зазначила міністерка.

Валтонен також застерегла від нав’язування Україні будь-яких умов з боку інших країн, адже це не лише принижує її суверенітет, але й підриває стабільність міжнародної системи.

Після повномасштабного нападу на Україну Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від багаторічного військового нейтралітету та подати заявку на вступ до НАТО.