На флагштоку перед будинком Європарламенту вивісили український стяг: красиве відео
Джерело:
телеграм Марії МезенцевоїПід час саміту ЄС, 23 червня, європейські політики схвалили історичне рішення – Україні надали статус кандидата на вступ до Євросоюзу.
"За" проголосували усі 27 учасників Євросоюзу. Відразу після засідання перед будівлею Європарламенту з'явився прапор України.
Читайте також Україна отримала статус кандидата в ЄС
Перед будинком Європарламенту вивісили український стяг
Відео з історичним моментом опублікувала у своєму телеграм-каналі народна депутатка України 9-го скликання Марія Мезенцева.
Жовто-синій красень видніється перед будівлею Європарламенту у такий важливий день,
– написала вона в описі до відео.
На флагштоку перед будинком Європарламенту вивісили український стяг: дивіться відео
Також повідомлялося, що напередодні засідання, на якому вирішувалося питання надання Україні та Молдови статусу кандидата в ЄС для України та Молдови, біля будівлі Європарламенту розгорнули 30-метровий прапор України.
Нагадаємо, 16 березня у Страсбурзі біля офісу Ради Європи з флагштока зняли російський прапор.Україна отримала статус кандидата в ЄС: реакція світу
- 23 червня президент Європейської ради Шарль Мішель підтвердив надання статусу кандидатів на вступ до ЄС Україні та Молдові.
- На позитивне рішення відреагував президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що це – перемога, на яку чекали 120 днів та 30 років. Окрім цього, Зеленський подякував Шарлю Мішелю та Урсулі фон дер Ляєн та наголосив сьогодні ми стали свідками історичного моменту у відносинах України та ЄС.
- Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн своєю чергою наголосила, що рішення про кандидатство України зміцнить ЄС.
- Рішення прокоментувала і віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Вона наголосила, що Україна вже працює над подальшими кроками та реформуванням країни попри війну. активна робота, за її словами, необхідна, аби не втрачати темпи нашої інтеграції.
Шлях України до ЄС
Україна доводить право бути членом ЄС з 2014 року. Проте повноцінну заявку на вступ Володимир Зеленський підписав лише після повномасштабного вторгнення Росії у лютому. Польща та Велика Британія відразу заявили про підтримку вступу України в Євросоюз. Однак лідери інших держав не були настільки ж однозначними.
Так, президент Франції Еммануель Макрон намагався нав'язати Україні "проміжний варіант" угоди. Схожі заяви надходили від канцлера Німеччини Олафа Шольца. Проте 16 червня, під час спільного приїзду в Київ, лідери відкрито підтримали надання Україні статусу кандидата.
До теми – Зеленський подякував учасникам саміту ЄС за надання Україні статусу кандидата: дивіться відео