Про приїзд європейських лідерів повідомило італійське видання Rai News зранку 16 червня. Журналісти навіть опублікували відео та фото з потяга, яким їхали політики. Вони теж скористались послугами Укрзалізниці.
Увага 3 питання, на які доведеться відповісти перед Україною Шольцу, Макрону і Драгі
Раніше їхню поїздку неодноразово анонсували, але офіційного підтвердження не було.
Голова Укрзалізниці Олександр Камишін теж опублікував фото політиків у потязі, яким підтвердив приїзд лідерів.
У литовському МЗС уже назвали приїзд лідерів історичним
Знаковий візит у Київ прокоментував голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс. Він зауважив, що це історичний день, який допоможе зупинити Путіна.
Історичний день. Троє європейських лідерів – Макрон, Шольц і Драгі – відвідують Київ. Україна і весь світ очікують чітких сигналів підтримки та прискорення поставок зброї. Єдиний спосіб зупинити цю війну – це зупинити Путіна,
– зазначив Лінкявічюс.
Мета приїзду європейських лідерів
Макрон, Шольц та Драгі хочуть у такий спосіб висловити підтримку напередодні оприлюднення висновку Єврокомісії щодо статусу України як кандидатки у члени Європейського Союзу.
Європейські дипломати очікують, що Єврокомісія рекомендуватиме надати нашій державі такий статус за умови втілення низки реформ. Щоправда, в ЄС досі тривають дискусії щодо того, коли саме ці реформи слід впроваджувати: до чи після набуття статусу кандидата.
Саме цей візит нібито допоможе Україні зібрати достатньо підтримки для надання статусу кандидата вже зараз.
Виступаючи в середу в Румунії, Макрон сказав, що настав час для Європи запевнити Україну в її громадських амбіціях.
Ми перебуваємо в точці, коли ми, європейці, повинні послати чіткі політичні сигнали Україні та її народу, який героїчно чинить опір,
– зазначив Макрон.
Лідери мають неоднозначні позиції щодо підтримки України
Водночас політики неодноразово висловлювали неоднозначні позиції щодо війни Росії проти України. Зокрема, Макрон втрапив у скандал, заявивши, що союзники не повинні "принижувати" Москву та зашкодити шансам на завершення війни.
Крім того, Макрон пропонував Україні піти на територіальні поступки, щоб буцімто "зберегти обличчя Путіну".
Драгі теж виступає за дипломатичне розв'язання війни. Італія навіть пропонувала свій "мирний план".
Тоді як Шольца звинувачують у тому, що Німеччина як економічно найбагатша держава Європи, не надає достатньо оборонної підтримки Україні та затягує поставки зброї.
Крім того, німецький та французький лідери регулярно дзвонять президенту-терористу Путіну, намагаючись переконати його здійснити ті чи інші гуманітарні місії та припинити війну.
До Києва їдуть лідери Німеччини, Франції та Італії: дивіться відео