Про це президент Франції повідомив під час пресконференції у столиці України, інформує 24 канал. Участь у ній також взяли прем'єр Італії Маріо Драгі, канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Румунії Клаус Йоганніс.

До теми Цей візит до Києва увійде в історію Європи, – Зеленський після зустрічі з Макроном і Шольцом

Україна – частина європейської родини, – Макрон

Ми спільно підтвердили сьогодні не лише на словах, а й на діях, що Україна – це частина європейської родини. Перед лицем війни ми, європейці, розуміємо, наскільки крихким став мир у Європі. Ця війна змінить хід європейської історії,
– наголосив Макрон.

Президент Франції додав, що 17 червня Єврокомісія виступить з висновком щодо можливого кандидатства України у члени ЄС. А наступного тижня рішення ухвалюватиме Європейська рада.

Лідери країн підтримують кандидатство України в члени ЄС

"Ми всі вчотирьох підтримуємо надання Україні статусу кандидата в члени ЄС. Ми сподіваємось, що таке рішення буде ухвалене одноголосно на Єврораді", – сказав лідер Франції.

Макрон зауважив, що президент Зеленський знає, що процес займе певний час, проте конкретні дії потрібні вже зараз. Необхідно шукати нові шляхи для кооперації.

Раніше Україна максимально зблизилася з ЄС: Росія шантажує газом і обстрілами, – Зеленський

Шольц теж запевнив, що Німеччина підтримає Україну

Канцлер Німеччини теж запевнив, що приїхав до Києва з чітким меседжем про те, що Україна належить до європейської сім'ї.

Важливою віхою на шляху до ЄС є статус кандидата. Ми будемо говорити про це вже наступними днями. Ви знаєте, що рішення має бути ухвалене одноголосно 27 країнами. Я буду однозначно виступати "за",
– запевнив Шольц.

Що відомо про візит лідерів 4 країн до Києва: коротко

  • Маріо Драгі, Еммануель Макрон та Олаф Шольц прибули вранці 16 червня до Києва потягом Укрзалізниці.
  • Окремо приїхав румунський лідер Клаус Йоганніс.
  • Разом вони відвідали понищене окупантами місто Ірпінь, що на Київщині. Після цього провели зустріч з президентом Володимиром Зеленським.
  • Шольц та Макрон повідомили про надання військової підтримки Україні.

Дивіться заяви Зеленського, Драгі, Макрона, Йоганніса та Шольца