Про деталі зустрічі розповів глава Офісу Президента Андрій Єрмак. Він констатував, що Україна має стійку підтримку міжнародної коаліції.

Важливо Ми з Україною, – Макрон відповів на докори через прохання "не принижувати Росію"

Зауважимо, що 16 червня Володимир Зеленський зустрівся з:

  • президентом Франції Еммануелем Макроном,
  • канцлером Німеччини Олафом Шольцом,
  • прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі,
  • президентом Румунії Клаусом Йоганнісом.

Ми передали лідерам держав повний пакет санкційних пропозицій проти Росії, які підготувала міжнародна група Макфола-Єрмака. Маємо посилювати тиск на агресора, працювати над сьомим пакетом санкцій з газовим ембарго,
– пояснив Єрмак.

Іноземні політики завітали в Україну

Еммануель Макрон, Олаф Шольц та Маріо Драгі 16 червня відвідали Ірпінь, який кілька місяців тому перебував під окупацією росіян. В оточенні кількох команд охоронців, військових та журналістів політики пройшли вулицями міста, де 75% будівель було пошкоджено внаслідок вторгнення російських військ.

До тріо долучився президент Румунії Клаус Йоганніс, який прибув до Києва окремо. Лідерів супроводжував міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Політиків провели до будинків, знищених військовими країни-агресорки. Тож вони отримали можливість на власні очі побачити те, що залишили після себе військові, яким злочинні накази віддавав безпосередньо Володимир Путін.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив Україну у постійній повній підтримці у боротьбі з нападом Росії. Про це він сказав під час спілкування з журналістами у поїзді дорогою до Києва.

Враження від побаченого

Канцлер Німеччини Олаф Шольц був шокований поїздкою до Ірпеня. Він констатував, що дії Росії у війні проти України спрямовані лише на знищення. Він наголосив, що Ірпінь та Буча стали символом наджорстокості російської армії, безглуздого насильства. І додав, що війна Росії проти України має закінчитися.

Президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що побачив спустошене місто і сліди варварства. А також героїзм українок та українців, які зупинили російську армію, коли вона йшла на Київ.

Це варте вашої уваги – Єрмак розповів деталі візиту Макрона, Шольца та Драгі: дивіться відео