Це запитання французькому президенту поставили, коли він приїхав у звільнений Ірпінь. Макрон хотів на власні очі побачити руйнування, які завдала російська армія.

До теми Макрон, Шольц і Драгі – вже в Києві: з'явилися перші кадри

Політик почав захищатися, коли знову почув критику. Він наголосив, що підтримує Україну у війні.

Франція була поряд з Україною з першого дня. Без двозначності, ми разом з українцями,
– запевнив Макрон.

Політик назвав Ірпінь містом-героєм

Додамо, що європейський лідер назвав Ірпінь містом-героєм, яке боролося з "російським варварством".

"Ми всі бачили ці образи спустошеного міста, яке водночас є містом-героєм, оскільки саме тут, серед іншого, українці зупинили російську армію, яка спускалася на Київ. Це героїзм армії та українського населення", – наголосив політик.

Деталі про обурливі висловлювання Макрона щодо Росії

З початку повномасштабної війни в Україні Макрон відзначився частими дзвінками до очільника Кремля Володимира Путіна. Тоді навіть британський прем'єр Борис Джонсон закликав президента утриматися від розмов з агресором. Згодом Макрон спровокував хвилю критики через неоднозначну позицію щодо війни в Україні. Зокрема, французький лідер закликав партнерів "не принижувати Москву", щоб, мовляв, не зашкодити можливостям завершити війну.

Ба більше, Макрон пропонував президенту Володимиру Зеленському віддати Росії українські території, щоб "зберегти обличчя Путіну".

Читайте також Після прибуття Макрона й Шольца на більшості України – повітряна тривога: залишайтесь в укриттях

Європейські лідери приїхали в Україну: що відомо

Зранку 16 червня до Києва прибули Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі. Добиралися в українську столицю політики на поїзді Укрзалізниці. На вокзалі французького лідера зустріла віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Водночас Шольца супроводжувала пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Крім того, у Києві політики зустрілися з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом. Лідери разом вирушили в Ірпінь. Далі вони мають зустрітися з Володимиром Зеленським.

До теми дивіться відео з першими заявами європейських лідерів у Києві: