Політики відвідають деокуповані населені пункти

Французькі ЗМІ опублікували відео, на якому видно, що Макрон вже перебуває на вокзалі у Києві. Він вийшов з потяга у супроводі своєї делегації та охорони. Драгі та Шольца на тому відео не видно.

До теми Привезуть головний бонус, – політолог припустив, чого чекати від візиту Шольца, Макрона й Драгі

Президент Франції розповів журналістам, що переговори із Зеленським є дуже важливими для нього, канцлера Німеччини Шольца та прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі. Політики планують відвідати населені пункти Київської області, які раніше побували під російською окупацією, щоб на власні очі побачити злочини путінської армії.

Макрон наголосив, що його приїзд у нашу державу є дуже символічним для українців.

Це послання європейської єдності, адресоване українцям. Підтримка у розмовах про сьогодення і майбутнє, тому що найближчі тижні будуть дуже важкими,
– наголосив іноземний лідер.

Президент Франції на вокзалі у Києві: відео

На вокзалі Макрона зустріла віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

​Стефанішина зустріла Макрона на вокзалі
Стефанішина зустріла Макрона на вокзалі / Фото BFM TV

Водночас німецького канцлера у Києві супроводжує пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Шольц сказав журналістам, що допомагатиме Україні стільки, скільки буде потрібно.

Під час цього візиту ми хочемо не тільки проявити нашу солідарність, ми також хочемо забезпечити, щоб допомога, яку ми організовуємо: фінансова, гуманітарна, військова – тривала,
– зазначив канцлер.

Зауважимо, що раніше журналісти опублікували фото політиків з потяга. Макрон, Шольц та Драгі сиділи за столом та весело про щось спілкувалися. Добиралися вони до Києва так само як і інші іноземні лідери – поїздом Укрзалізниці. Адже тепер це найбезпечніший та найкомфортніший спосіб.

Чому європейські лідери приїхали в Україну

Макрон, Шольц та Драгі хочуть продемонструвати Україні підтримку її європейських прагнень. Адже вже невдовзі Європейська комісія має оголосити висновок щодо того, чи нададуть нашій країні статут кандидата на вступ до ЄС.

Водночас у самих політиків неоднозначні погляди щодо підтримки України. Адже Німеччину активно звинувачують у тому, що вона надає замало зброї Києву. Макрон взагалі раніше осоромився фразою про те, що Україні потрібно піти на територіальні поступки, щоб "зберегти обличчя Володимиру Путіну". А Італія також виступає за дипломатичне розв'язання війни.

До теми дивіться відео про те, що європейські лідери прибули в Україну: