Візит має зробити об’єднану Європу ще сильнішою. Заяву Зеленського оприлюднив заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга.

До теми Ми з Україною, – Макрон відповів на докори через прохання "не принижувати Росію"

Зеленський наголосив, що Україна цінує візит політиків. Він почався з Ірпеня, де лідери на власні очі побачили, що робили російські окупанти. ​

Росія не обирає, кому погрожувати

Зеленський зауважив, що коли лідери прибули на вокзал у Києві, прозвучала сирена повітряної тривоги – у більшості областей нашої країни. За словами президента, це доводить, що Росія не обирає, кому і коли погрожувати.

Російська агресія проти України – це агресія проти всієї обʼєднаної Європи, проти кожного з нас, проти наших спільних цінностей. І тільки об'єднаною має бути і наша відповідь,
– переконаний глава держави.

​Українці перебувають на передовій в боротьбі проти російських ударів. Однак формат зустрічі підтверджує, що ми не наодинці.

Про що говорили на зустрічі:

  • Продовження і посилення нашої оборони. Зеленський подякував партнерам за кроки, які погодили сьогодні.
  • Економічна підтримка України та післявоєнна відбудова.
  • Спільні можливості для протидії продовольчій кризі, яку спровокувала Росія.
  • Подальший санкційний тиск на Росію.
  • Євроінтеграція України.


Зеленський зустрівся з Макроном, Шольцом, Драгі та Йоганнісом / Фото ОП

Україна потребує більше зброї

​Український президент розповів колегам про поточну ситуацію на фронті та додав, що кількість різних російських ракет, застосованих проти України, вже цього місяці може наблизитись до 3 тисяч. ​Враховуючи це, Зеленський окреслив першочергові потреби в обороні. Україна цінує наявну підтримку, але чекає нових поставок, передусім важкого озброєння, сучасної реактивної артилерії і систем протиракетної оборони.

Політик додав, що кожна партія такого постачання – це врятовані життя людей, а кожен день затримки або відкладених рішень – це можливість російських військових вбивати українців і руйнувати наші міста.

Зустріч Зеленського, Макрона, Шольца, Драгі та Йоганніса / Фото з телеграму Зеленського:

Росія хоче зламати Україну та Європу

Зеленський наголосив, що мета держави-агресорки у цій війні – зламати Україну і через це зламати Європу в цілому. Росія хоче показати, що європейське обʼєднання нібито не здатне бути ефективним.

Тому, за словами президента, ми повинні спільно зламати цей сценарій і довести, що Європа і надалі буде вільною, демократичною і обʼєднаною. ​Проявом цього може стати підтримка нашої інтеграції до ЄС. ​

Український лідер зауважив, що статус кандидата у члени ЄС для України може історично посилити свободу в Європі і стати одним з ключових європейських рішень першої третини 21 століття.

Насамкінець Зеленський подякував політикам за переговори. Він впевнений, що цей візит наших друзів у Київ увійде в історію Європи.

Дивіться більше – Зеленський зустрівся з Макроном, Шольцом, Драгі та Йоганнісом: відео