Є три шляхи: чому Росію Захід досі намагається залучити до мирних ініціатив
Україна має намір провести другий Саміт миру до кінця 2024 року. Від участі в ньому Росія відмовилась. В Офісі президента озвучили, що відсутність росіян не стане перешкодою для реалізації формули миру, Росію поставлять перед фактом. Зеленський назвав 3 варіанти впливу на країну-агресорку.
Президент аналітичного центру "Політика" Олег Лісний перелічив 24 Каналу ці 3 шляхи: дипломатичний, економічний, військовий. З його слів, Україна, як демократична держава, що демонструє бажання встановити мир на основі статуту ООН й міжнародного права, показує, що готова до діалогу.
Дивіться також У Росії відмовилися від участі у другому Саміті миру: які можливі наслідки для Кремля
Україна напрацьовує шляхи виходу з непростої ситуації
Лісний зауважив, що війна провокує складну ситуацію, тому Україна намагається спілкуватися з усім світом і створити свою формулу миру. Він впевнений, що з цього шляху вона не повинна звертати. Саміти миру покликані для того, щоб українська сторона опрацьовувала конкретні питання з іншими країнами й окреслювала чіткі плани.
Говорячи про другий варіант, економічний, треба прискорити план "Анаконда", щоб він був потужний і його було неможливо обійти. Маю на увазі санкції. Третій варіант, він основний – військовий, на полі бою, де ЗСУ "санкціонують" кожного росіянина. Для цього нам потрібна достатня кількість й вчасна передача озброєння, а також дозвіл бити вглиб Росії,
– озвучив Лісний.
Ось такий комплекс заходів Україна сьогодні демонструє світу. Наступний саміт передбачатиме дипломатичний шлях. Перевага цих 3 варіантів, на думку Лісного, у тому, що їх можна застосовувати одночасно.
В липні 2024 року Росія розпочала проведення інформаційної операції "Мир", метою якої є розмиття української формули миру в країнах Заходу та Глобального Півдня. Зі слів Лісного, в Кремлі мають на меті змусити Україну до "замороження" війни, а пізніше будуть намагатися з новими силами здійснити напад на її території.