Відпрацьовують повітряний і сухопутний наступ, – Генштаб про навчання росіян в Білорусі

18 січня 2023, 19:06
Читать новость на русском

Джерело:

Генштаб ЗСУ

У Білорусі проходять спільні з Росією військові навчання. Зокрема, тренуються наступати на суходолі та у повітрі.

Наразі на Волинському та Поліському ситуація суттєво не змінилась. Важливо, що наступальних угруповань противника не виявили.

До речі Російські війська розгортаються на одному з полігонів Білорусі: що показують супутникові знімки

Навчання у Білорусі

У Генштабі ЗСУ розповіли, що там тривають спільні навчання повітряно-космічних сил Росії та військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони Білорусі.

Відпрацьовують практичні завдання із взаємодії повітряної та сухопутної компонент в наступальних операціях.

Чи є загроза наступу з Білорусі

  • Чергові спільні навчання Росії та Білорусі почались з 18 січня. Спільне льотно-тактичне навчання авіаційних підрозділів стартувало поблизу українського кордону. Такі заходи відбуваються постійно протягом останнього року.
  • Однак спільне навчання – лише ширма, за якою ховається посилення бойового авіаційного угруповання на території Білорусі. У Генштабі 16 січня вже попереджали, що загроза ракетно-авіаційних ударів по Україні з Півночі зросла. Про це може свідчити і те, що росіяни перекинули винищувачі.
  • Держава-агресор продовжує перекидати військову техніку у Білорусь. Зокрема, 15 січня на військовий аеродром у Барановичах прилетіли щонайменше 8 винищувачів. Йдеться про 4 літаки Су-34 та стільки ж винищувачів Су-30. Відомо, що ці літальні апарати прибули на аеродром з російського міста Курська.

До цієї теми варто також сказати, що такі повідомлення про загрозу вторгнення з Білорусі з неофіційних джерел – себто не від Генштабу – можуть бути частиною масштабної інформаційно-психологічної кампанії, яку проводить ворог заради того, аби похитнути наш емоційний стан. Очевидно, що повторний наступ може початися будь-коли, проте важливо не піддаватися паніці та ретельно фільтрувати інформацію, яка поширюється мережею.


Як не піддаватись ІПСО росіян / Картинка 24 Каналу

У будь-якому разі важливо зберігати спокій та насамперед вірити Збройним Силам нашої держави. Навіть якщо ворог відпрацьовує наступ та розпочне його, психологічно ми до нього будемо готовими. А переживати за готовність української армії – стовідсотково не варто. Тим паче якщо вже їй вдалось справитись з окупантами на Півночі нашої держави у перші тижні після 24 лютого.