Гладковський вийшов з СІЗО під заставу
Колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського звільнили з-під варти і він вийшов з Лук'янівського СІЗО у Києві. Напередодні за нього внесли 10,6 мільйонів гривень застави.
Гладковський покинув слідчий ізолятор близько 15 години. На нього вдягли електронний браслетс стеження, пише "Інтерфакс".
Цікаво: Рябошапка відреагував на запобіжний захід Гладковському: впевнений, що не втече
Скандальний ексчиновник не захотів спілкуватися з журналістами, лише наголосив, що надалі "буде захищати свою честь і гідність".
Гладковський після виходу з Лук'янівського СІЗО / "Українська правда"
Адвокат Гладковського Руслан Волинець відзначив, що вони не згодні з ухвалою суду, але виконали її.
Ми виконали ухвалу суду: застава внесена, всі процедурні документи оформлені… Будемо далі виконувати інші частини ухвали суду, зокрема, потрібно здати паспорти,
– сказав Волинець.
За словами юриста, Гладковський не бачить підстав для притягнення його до відповідальності за пред’явленими звинуваченнями. Окрім того, він продовжить голодування.
Коли і як затримали Гладковського?
НАБУ затримало Гладковського 17 жовтня в одному з ресторанів на Бориспільській трасі. Експосадовець РНБО планував вилетіти з України через аеропорт "Бориспіль". У корпорації "Богдан" заявили, що їхній президент Гладковський насправді не намагався втекти, а повинен був вилетіти до Брюсселю на відкриття виставки Bus world 2019. Сам Гладковський обурився через своє затримання та оголосив голодування.
18 жовтня НАБУ оголосило Гладковському підозри у 2 кримінальних злочинах:
- зловживання владою;
- декларування недостовірної інформації.
19 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Гладковському у вигляді тримання під вартою на строк до 60 днів (до 15 грудня) з альтернативою застави у 10 мільйонів 623 тисячі 120 гривень. 21 вересня його родина внесла цю заставу.
Читайте також: Підозра Гладковському має певні зв'язки з Пашинським, – Рябошапка
В чому полягають злочини, в яких підозрюють Гладковського?
У Спеціалізованій прокуратурі підозрюють, що Гладковський використав своє службове становище, щоб корпорація "Богдан" отримала неправомірну вигоду. Гладковський – кінцевий власник "Богдану", у 2009 році він цю компанію купив у Порошенка.
За даними слідчих, Гладковський включив до державного оборонного замовлення вантажні автомобілі підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317). Потім ці автомобілі закупили за гроші держбюджету за завищеними цінами в дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2". Це підприємство входить до складу корпорації "Богдан". Внаслідок цієї оборудки держава зазнала збитків у понад 10,62 мільйонів гривень.
За даними екснардепа та журналіста Сергія Лещенка, машини МАЗ перебрендовували на автомобілі "Богдан" завдяки так званій збірці з допомогою викрутки.
Окрім оборудок з військовими авто, Гладковський не задекларував доходи дружини від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва. А це загалом за 3 роки – 164,5 тисячі доларів.