Глава МЗС Німеччини приїхала до Києва: яка мета її візиту та які теми будуть обговорювати

11 вересня 2023, 11:42
Читать новость на русском

В Україні триває повномасштабна війна, проте це не лякає посадовців країн наших партнерів. Зокрема, глава МЗС Німеччини прибула до української столиці.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 11 вересня прибула до Києва. Вона приїхала до України вчетверте з моменту початку повномасштабної війни.

Дивіться також ЗСУ просуваються в бік Донецького аеропорту: як за тиждень змінилася лінія фронту

Мета візиту – продемонструвати солідарність

Як припускає Der Spiegel, мета приїзду міністерки – продемонструвати солідарність з Україною, адже вже за тиждень розпочнеться Генеральна Асамблея ООН у Нью-Йорку. 

Бербок наголосила, що Берлін і надалі підтримувати Київ на шляху до Євросоюзу. Водночас вона підкреслила необхідність реформ, зокрема, боротьби з корупцією.

Україна захищає свободу всіх нас з величезною мужністю і рішучістю. Так само як Україна стоїть перед нами, вона може покладатися й на нас. Ми розуміємо, що розширення ЄС є необхідним геополітичним наслідком війни Росії, і рішуче підтримуватимемо Україну на її шляху до Європейського Союзу,
– сказала очільниця МЗС Німеччини.

Бербок також зазначила, що Берлін хоче ще більше підтримувати енергосистему України, щоб "сім'ям не доводилося боятися за своє енергопостачання при свічках".

Які теми обговорять під час візиту

Бербок відзначила мужність та рішучість, з якими Україна стала на захист свободи. Крім цього, вона сказала, що наша держава впевнено стала на шлях до ЄС.

Вона заявила, що Київ може розраховувати на підтримку Берліна на цьому шляху, оскільки Німеччина переконана, що "розширення ЄС є необхідним геополітичним наслідком війни Росії".

На полях візиту також обговорять доцільність будівництва вітрової електростанції в Чорнобильській зоні відчуження.

"Територія, що постраждала від ядерної аварії майже сорок років тому, може таким чином стати для Києва символом чистої та дружньої до клімату енергетики із зеленою електроенергією в розпал російської агресивної війни проти України", – мовиться у повідомленні.

Викрадення Росією українських дітей та доля постраждалих сімей також обговорять під час візиту Бербок.

Україна – Німеччина: розвиток відносин двох держав

  • У німецькому Бундестазі 5 вересня розповіли про нове постачання військової допомоги українській армії. Зокрема, до нового пакета увійшли боєприпаси, тягачі, а також автомобілі. Водночас в уряді країни наголосили, що постачання відбуваються з галузевих запасів країни. Все це фінансуються німецькими фондами для нарощування потенціалу безпеки.
  • Україна отримала від Німеччини боєприпаси для зенітної установки Gepard. Мовиться про десятки тисяч боєприпасів. Бундесвер відзвітував про передачу ЗСУ великої кількості боєприпасів. Ці снаряди для Gepard виготовили на новій виробничій лінії компанії Rheinmetall.
  • Танки Leopard, потужний радар і розвідувальні БПЛА – все це 30 серпня передала Німеччина в новому пакеті допомоги для України. Також у нього увійшов польовий шпиталь, важливість якого неможливо переоцінити на фронті. Список оприлюднили на сайті німецького уряду. Більшість техніки виробляють у Німеччині.