Дуже красива, з Кіото: Кулеба похвалився презентом від глави МЗС Японії

10 вересня 2023, 18:09
Читать новость на русском

Очільник МЗС Японії, а також представники японського бізнесу відвідали столицю України. Під час спільного брифінгу Дмитро Кулеба був вбраний у подарунок від свого колеги.

Глава японського МЗС Хаяші Йошімасі 9 вересня вперше прибув в Україну. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нагородив свого друга – орденом "За заслуги" III ступеня і розповів про сувенір від Йошімасі, передає 24 Канал.

Дивіться також Посилення санкції проти Росії та зміцнення безпеки України: 7 найважливіших перемог МЗС у 2020

Кулеба отримав від японця символічний гостинець

За словами Кулеби, японець ще не бував в Україні, однак від початку повномасштабного вторгнення постійно підтримував контакт зі своїм українським колегою.

Під час виступу Кулеба був одягнутий у діловий костюм. Образ дипломата доповнювала краватка у кольорах українського прапора. Міністр розповів, що це подарунок від Хаяші, який той зробив йому минулого року. 

Коли ми зустрілися з Хаяші вперше у травні минулого року на території Польщі, він подарував мені дуже красиву жовто-блакитну краватку. Ця краватка японська, з міста Кіото – і я з вдячністю до сих пір її використовую, як символ дружби між Україною та Японією,
– наголосив Кулеба.

Своєю чергою японський міністр зазначив, що дуже радий з того, що українець носить цю краватку. Він розповів, що вона не випадково придбана саме в Кіото, адже це місто є побратимом Києва.

У ході брифінгу Кулеба зазначив, що відносини України з Японією вийшли на безпрецедентно високий рівень. Окремим свідченням тому є участь президента Зеленського на саміті "Великої сімки" у Хіросімі.

Японія зробила "проривний" крок на зустріч Україні

  • Під час свого візиту в Україну Хаяші Йошімасі зустрівся також із президентом Зеленським. Глава МЗС Японії висловив готовність японської сторони розпочати найближчим часом переговори про укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною. Заступник голови Офісу Президента Ігор Жовква назвав це проривом. "Адже після Другої світової війни Японія навідріз відмовлялася говорити про будь-які військові питання. Японія ніколи не постачала військове чи інше нелетальне обладнання до інших країн. І тим більше ніколи не йшлося, що Японія може гарантувати безпеку іншій країні", – наголосив Жовква.
  • У такий спосіб декларацію про гарантії безпеки для України підтримали вже 28 країн.