У зустрічі взяли участь керівники провідних японських компаній, які супроводжують голову МЗС Японії під час візиту до Києва. Зокрема, представники Rakuten, Marubeni, Kawasaki Heavy Industries, Allm Inc., Tsubame BHB.

Цікаво Зеленський ввів Умєрова до складу Ставки та РНБО: що з Резніковим

Японія погодилася на двосторонню угоду

Зеленський подякував за всебічну підтримку з боку Японії в подоланні наслідків російського збройного вторгнення.

Вдячний за значну гуманітарну та фінансову допомогу, яку Японія надала нашій країні з початку повномасштабного вторгнення Росії. Японія доклала значних зусиль, щоб допомогти нам пройти зимовий період і подолати виклики для енергетичної системи України, які виникли внаслідок російських атак,
– зазначив президент.

Також він:

  • високо оцінив лідерство Японії в мобілізації міжнародної підтримки України, зокрема під час японського головування в "Групі семи",
  • відзначив важливість схвалення під час головування Японії Спільної декларації G7 про підтримку України.

До декларації про гарантії безпеки доєднались 28 країн: Японія погодилася на двосторонню угоду
Зеленський зустрівся з делегацією з Японії / Фото Офісу Президента

Варто прочитати Україна буде готова до членства в ЄС через 2 роки, а до НАТО ще раніше, – Стефанішина

Глава держави зазначив, що Україна вже розпочала переговори щодо укладення двосторонніх угод про безпекові гарантії з низкою партнерів і висловив готовність до відповідних консультацій із Японією.

Голова МЗС Японії Йошімаса Хаяші оголосив про готовність японської сторони розпочати найближчим часом переговори про укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною,
– повідомили в Офісі Президента.

Під час зустрічі також говорили про:

  • практичну реалізацію Української формули миру та долучення Японії до підготовки Глобального саміту миру,
  • активізацію взаємодії з Японією в питанні відновлення та відбудови України.

Глава держави підкреслив налаштованість Києва на активну взаємодію з Токіо в підготовці Конференції з питань відновлення України, яка запланована на початок наступного року та має відбутися в Японії.

"Для нас є важливим максимальне залучення японського бізнесу до участі в конференції", – наголосив Зеленський.

У цьому контексті він високо оцінив прибуття до української столиці разом із міністром Йошімасою Хаяші потужної делегації японського бізнесу, яка охоплює керівництво провідних компаній.

"Ми раді вітати представників японського бізнесу в Україні. Це дуже важливо, тому що ми активно працюємо над відновленням української економіки та залученням нових інвестицій в Україну. Ми відкриті для співпраці й готові поділитися ідеями та нашим баченням", – наголосив президент.

Під час зустрічі також відбувся обмін думками про заходи політичного діалогу в найближчій перспективі.

Буде цікаво Таємні документи російського уряду: в Кремлі готуються до великих газових втрат

28 країн доєднались до декларації про гарантії безпеки

В ефірі національного телемарафону заступник голови Офісу Президента Ігор Жовква повідомив, що до тих семи країн "Групи семи", які підписали відповідну декларацію у Вільнюсі під час саміту НАТО, доєдналися ще 21 країна.

Тобто сьогодні маємо загалом 28 країн, які доєдналися до загальної Декларації G7+ і готові гарантувати безпеку Україні. Безумовно, кількість держав буде зростати. Україна не примушує нікого приєднуватись до декларації, але чуємо постійні сигнали до наших партнерів і не лише серед країн-членів НАТО про те, що вони розглядають питання приєднання до цієї декларації,
– заявив Жовква.

За його словами, кожна країна має свої процедури й відповідним чином має їх пройти. З трьома країнами "Групи Семи" вже розпочали двосторонні переговори про укладання документа про гарантії безпеки.

"Це наступний етап після загальної декларації – кожна країна має укласти відповідні двосторонні документи. Такі переговори вже розпочалися зі Сполученими Штатами, Великою Британією та Канадою", – пояснив посадовець.

Він додав, що сьогодні міністр закордонних справ Японії за дорученням від прем'єр-міністра повідомив про те, що Токіо готове розпочати двосторонні переговори про укладання двостороннього документа з Україною щодо гарантування нашій державі відповідної безпеки з боку Японії.

"Це безпрецедентний випадок, тому що після Другої світової війни Японія навідріз відмовлялася говорити про будь-які військові питання. Японія ніколи не постачала військове чи інше нелетальне обладнання до інших країн. І тим більше ніколи не йшлося, що Японія може гарантувати безпеку іншій країні", – наголосив Жовква.