Спроба Росії повернутися до Ради ООН з прав людини з тріском провалилася

10 жовтня 2023, 19:56
Читать новость на русском

Росію вигнали з Ради ООН з прав людини через кілька місяців після її повномасштабного вторгнення в Україну. У наступному році держава-терорист захотіла туди повернутися, але спроба виявилася марною.

Росію не пустили назад до Ради ООН з прав людини. Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив 10 жовтня у своїх соцмережах.

До теми Годує марними обіцянками та звинувачує Захід: Росія хоче повернутися до Ради ООН з прав людини

Як проходило голосування

За 2 місця у Раді ООН з прав людини змагалися 3 держави: Болгарія, Албанія та Росія. Болгарія та Албанія отримали 160 і 93 голосів відповідно та пройшли. А країна-агресорка отримала найменшу кількість голосів (83) та не змогла собі повернути місце.

Росія вбиває, руйнує, викрадає не лише на українській землі. Як справжній терорист, вона шантажує країни, що розвиваються, пропонуючи їм зерно, зброю і, навіть, гроші в обмін на їхні голоси! Сьогодні здоровий глузд переміг!
– написав Лубінець.

Омбудсмен нагадав, що Росію вигнали з цього органу через грубі порушення прав людини у Бучі. З того часу стали відомі сотні подібних звірств російських окупантів на Чернігівщині, Херсонщині, Харківщині. Лубінець закликав виключити державу-терориста з Радбезу ООН. Він наголосив, що країна-агресорка зухвало порушує основоположні права людини, чинить геноцид на українській землі та спотворює міжнародне гуманітарне право.

Зверніть увагу! Рада ООН з прав людини складається з 47 країн, які представляють різні регіони світу. Кожен з цих регіонів має певну квоту. У 2023 році проходило голосування, бо у двох регіональних групах було висунуто більше претендентів, ніж виявилося доступних місць. Латинську Америку хотіли одночасно представляти Куба, Бразилія, Домініканська республіка та Перу (для них було лише 3 місця), а Східну Європу – Болгарія, Албанія та Росія (було тільки 2 місця).

Росія постійно ганьбиться в ООН

  • Не так давно російські дипломати розсилали серед членів ООН листа з проханням підтримати країну-агресорку на цьому голосуванні. У своєму зверненні окупанти обіцяли виправитися та одночасно звинувачували західні країни у своїх проблемах.
  • Нагадаємо, постпред Росії при ООН Васілій Небензя цинічно збрехав під час виступу про жертв у Грозі. Він визнав атаку країни-агресорки на це село у Харківській області, але назвав вбитих його державою цивільних українців "неонацистами".
  • Раніше голова МЗС Росії Сєргєй Лавров брехав про війну Росії проти України. Він маніпулював та посилався на вигадані документи, яких ніколи не існувало.