Росію не пустили назад до Ради ООН з прав людини. Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив 10 жовтня у своїх соцмережах.

До теми Годує марними обіцянками та звинувачує Захід: Росія хоче повернутися до Ради ООН з прав людини

Як проходило голосування

За 2 місця у Раді ООН з прав людини змагалися 3 держави: Болгарія, Албанія та Росія. Болгарія та Албанія отримали 160 і 93 голосів відповідно та пройшли. А країна-агресорка отримала найменшу кількість голосів (83) та не змогла собі повернути місце.

Росія вбиває, руйнує, викрадає не лише на українській землі. Як справжній терорист, вона шантажує країни, що розвиваються, пропонуючи їм зерно, зброю і, навіть, гроші в обмін на їхні голоси! Сьогодні здоровий глузд переміг!
– написав Лубінець.

Омбудсмен нагадав, що Росію вигнали з цього органу через грубі порушення прав людини у Бучі. З того часу стали відомі сотні подібних звірств російських окупантів на Чернігівщині, Херсонщині, Харківщині. Лубінець закликав виключити державу-терориста з Радбезу ООН. Він наголосив, що країна-агресорка зухвало порушує основоположні права людини, чинить геноцид на українській землі та спотворює міжнародне гуманітарне право.

Росія постійно ганьбиться в ООН

  • Не так давно російські дипломати розсилали серед членів ООН листа з проханням підтримати країну-агресорку на цьому голосуванні. У своєму зверненні окупанти обіцяли виправитися та одночасно звинувачували західні країни у своїх проблемах.
  • Нагадаємо, постпред Росії при ООН Васілій Небензя цинічно збрехав під час виступу про жертв у Грозі. Він визнав атаку країни-агресорки на це село у Харківській області, але назвав вбитих його державою цивільних українців "неонацистами".
  • Раніше голова МЗС Росії Сєргєй Лавров брехав про війну Росії проти України. Він маніпулював та посилався на вигадані документи, яких ніколи не існувало.