Головні новини 10 жовтня: замах на координатора С14, Луценко зацікавився Фірташем
У вікно квартири лідера С14 Сергія Мазура кинули бойову гранату, унаслідок чого постраждав його батько. Генеральний прокурор України Юрій Луценко анонсував "резонансні дії" щодо українського олігарха Дмитра Фірташа. ЗСУ провели зачистку одного з сіл поблизу Волновахи на Донбасі та просунулися більш як на кілометр уперед. Такими були головні новини вівторка, 10 жовтня, в Україні та світі.
Напад на координатора C14 Сергія Мазура
Уночі проти 10 жовтня у Борисполі в квартиру лідера праворадикальної організації С14 Сергія Мазура кинули бойову гранату. Внаслідок вибуху поранень зазнав його батько: чоловік втратив багато крові та наразі перебуває у лікарні. Окрім цього, керівник націоналістичної організації С14 Сергій Мазур розповів, що за декілька днів до вибуху до нього приходили із "виконавчої служби", щоб "перевірити домашній арешт".
Читайте також: Хто такий Сергій Мазур, в чию квартиру кинули гранату
Це моя квартира, гранату кинули саме в мою кімнату, відтак на місці батька мав бути я. Кидали РГД-5. Для цього попередньо заготували драбину та закинули у вікно. Чисто пощастило, що граната заплуталась у занавісках і впала вниз. Основний удар прийняла батарея та стіл. Щоправда, була дуже велика вибухова хвиля. Вибило двері. Сам напад пов'язую зі своєю громадською діяльністю. За кілька днів до цього мене шукали невідомі особи,
– зазначав активіст.
Поліція кваліфікувала напад на квартиру Мазура як замах на вбивство. Для розслідування справи створено посилену слідчо-оперативну групу.
За словами правоохоронців, у момент вибуху у квартирі перебували ще двоє членів сім’ї – дружина та син потерпілого. Вони також сповістили, що вилучили речові докази із місця злочину.
Увечері 10 жовтня у зв'язку з інцидентом зібралися активісти із націоналістичних рухів, зокрема, з руху С14, включно з Сергієм Мазуром, та тих, хто їх підтримує.
Дивіться сюжет 24 каналу про мітинг активістів під МВС щодо нападу на Мазура
Читайте також: У центрі Харкова стрілянина, є поранені: з'явились фото та відео
Фірташ потрапив на гачок до Луценка
Як заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, найближчим часом на українського олігарха Дмитра Фірташа очікують арешти та інші "резонансні дії".
"У пана Фірташа упродовж найближчих місяців будуть добрі для нас повідомлення із органів прокуратури. Це буде стосуватися і Облгазів, і хімзаводів, і підприємств на тимчасово окупованій території", – сказав генпрокурор.
Очільник ГПУ додав, що наразі очікується рішення експертиз у цій справі.
"Нахабність, з якою цей громадянин звертається до Москви з вимогою покарати Україну, перейшла будь-які межі, а значить, що це справа лежить у найближчій до моєї правої руки стопочці", – наголосив Луценко.
Останній резонанс щодо Дмитра ФірташаУкраїнського олігарха голову ради групи компаній Group DF Дмитра Фірташа було затримано поліцейськими у Відні за запитом ФБР і поміщено у слідчий ізолятор 12 березня 2014 року. У США Фірташу пред'явили звинувачення в передачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії. Через день суд вирішив залишити його під арештом з можливістю звільнення під заставу у 125 мільйонів євро. Суму було визначено, виходячи з фінансового стану олігарха та тяжкості інкримінованих йому злочинів. 21 березня олігарха випустили під домашній арешт, де він згодом очікував на рішення суду з приводу екстрадиції в США.
Читайте також: В Україні презентували нову бойову машину "Берест": фото
Успіхи України на Донбасі
Поблизу Волновахи українським воїнам вдалося просунутися більш як на кілометр уперед у так званій "сірій зоні". Крім того, було проведено зачистку в одному із сіл: до війни тут проживали 80 осіб. Відомо, що окупанти використовували цей наслений пункт, аби обстрілювати позиції українських військових.
"Зі села ще кілька років тому виїхало місцеве населення, адже проросійські бойовики спочатку тримали людей у страху, а потім розграбували зруйновані будинки. Майже вся територія, де було проведено спецоперацію, є замінованою мінами російського виробництва. Зокрема, ПМН-2 – забороненими Женевською конвенцією протипіхотними мінами. Судячи з характеру "розстановки мін", їх закладали професійні військові", – кажуть у фонді "Повернись живим".
Сюжет 24 каналу про зайняття нових позицій на Донбасі
Читайте також: В окупований Сімферополь перекидають велику кількість військової техніки: відео
Свавілля окупантів у Армянську
Жителі Армянська в окупованому Криму скаржаться на постійний стійкий кислотний запах у повітрі. 9 жовтня місто знову накрило хвилею хімікатів, але окупаційна влада ігнорує проблему та навіть організовує концерт в зоні екологічного лиха.
За словами блогера під ніком "КРЫМский бандеровец", гала-концерт у забрудненому Армянську окупанти збираються провести 13 жовтня. На захід окупанти планують завезти до міста дитячі ансамблі із різних куточків Криму.
Крим. У ці хвилини Армянськ знову накрило кислотою. Жителі обривають телефони гарячих ліній. Одні радять валити з міста. Інші – ігнорувати шабаш-концерт 13 жовтня, на який окупанти звезуть дітей із усього Криму,
– мовиться у повідомленні.
Читайте також: Російські окупанти знищують виноградники в Криму: з'явилися фото з космосу
Мовний скандал у прямому ефірі
Українська дитяча письменниця Лариса Ніцой влаштувала скандал у прямому ефірі телеканалу NewsOne та покинула студію через відмову ведучої розмовляти українською мовою. Інцидент стався з ведучою програми "Большой вторник" на телеканалі NewsOne Діаною Панченко.
Я відмовляюсь брати участь у цьому ефірі та прошу зафіксувати поліцію і всі органи влади в цій країні, що ведуча телеканалу NewsOne відмовилася виконувати рішення Конституційного суду, обов'язкове для всіх громадян України на всій території країни,
– заявила літераторка та вийшла зі студії.
Панченко ж за це назвала її фріком.
Дивіться відео мовного скандалу у прямому ефірі телеканалу NewsOne: