Інцидент стався з ведучою програми "Большой вторник" на телеканалі NewsOne Діаною Панченко.

Читайте також: Чому українській мові в Україні потрібен уповноважений із захисту?

Я не зовсім зрозуміла, куди я прийшла. Мені ніхто не говорив, що це канал національної меншини. Якщо у вас загальнонаціональний канал, я б попросила вас говорити українською,
– звернулася письменниця до ведучої.

На що Панченко відповіла, що ефіри на телеканалі 80% україномовні, але цей проект вона веде російською і, якщо Конституція не забороняє їй цього робити, то Ніцой теж не може цього заборонити.

"Ви не будете вказувати мені, якою мовою мені говорити", – відповіла Панченко.

Я вас прошу дотримуватися рішення Конституційного суду, яке говорить, що ви підлягаєте кримінальній відповідальності. Ви знаєте, що підводите самі себе під статтю?
– запитала Ніцой.

Ведуча заперечила, зазначивши, що "ніхто не забороняє їй говорити російською мовою в телеефірах". "Є закон про квоти, який ми виконуємо. Я попрошу вас не порушувати регламент ефіру", – пояснила Діана Панченко.

Я відмовляюсь брати участь у цьому ефірі та прошу зафіксувати поліцію і всі органи влади в цій країні, що ведуча телеканалу NewsOne відмовилася виконувати рішення Конституційного суду, обов'язкове для всіх громадян України на всій території країни,
– заявила Ніцой.

Після цього Ніцой пішла зі студії, а ведуча назвала її фріком.

Від фріків можна очікувати тільки таких вчинків. Я зараз свідомо назвала пані Ларису Ніцой фріком, інакше назвати її не можу,
– додала ведуча.

Хто така Лариса Ніцой?Українська письменниця, педагог та активний громадський діяч. Авторка багатьох відомих книг для дітей, зокрема "Казка про славного Орленка", "Пригоди лисеняти Бума", "Як хом'ячок друзів шукав" тощо. Працювала в політичних структурах, а саме Центральному апараті Народного Руху України на чолі з В'ячеславом Чорноволом, а потім Геннадієм Удовенком, партії "Реформи і порядок" під керівництвом Віктора Пинзеника та Верховній Раді України помічником-консультантом народних депутатів.

Дивіться відео мовного скандалу у прямому ефірі телеканалу NewsOne:

Нагадаємо, Верховна Рада 4 жовтня у першому читанні схвалила законопроект, який має забезпечити функціонування української мови як державної.