Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Читайте також: "Це рекорд": окупанти відзначилися заявою про кількість туристів у Криму

"За результатами спеціальної обробки даних з відкритих джерел та космічних знімків виявлено занепад виноградарства та знищення виноградників на території Судакської долини (район міста Судак, тимчасово окупована територія АР Крим)", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що станом на 2012 рік, площа виноградників Судакської долини становила 743,9 га, а після анексії Криму площа виноградників різко скоротилася на 46% і зараз складає 397,8 га.

Причинами цього у Міністерстві назвали заліснення виноградників, які заросли деревами та кущами, закинуті ділянки, що не обробляються, викорчування виноградників, прорідження, в результаті чого зменшилась кількість кущів винограду.

Одними із основних чинників погіршення ситуації є незаконні дії окупаційної влади на території АР Крим, зокрема це: незаконне відчуження земель, будівництво об’єктів інфраструктури і прокладення доріг на території виноградників, низький контроль окупаційної влади за землевпорядкуванням,
– додали у МТОТ.

Також, у міністерстві відзначили, що площі плодоносних виноградників в на півострові за час окупації зменшилися на 30%, а врожайність знизилася з 56 до 35,4 центнерів з гектара.

"Дії РФ в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до незворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території", – підсумували у відомстві.


Росія знищує виноградники в окупованому Криму

Нагадаємо, раніше глава всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко розповіла, що Росія знищує унікальну природу окупованого Криму. Зокрема, зараз окупанти вирубують у Криму заповідні дерева, вік яких сягає півтори тисячі років.