Про це заявила глава всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, передає "Обозреватель".

Читайте також: У Криму міг статись новий хімічний викид: є перевищення норми шкідливих речовин

Вона зазначила, що зараз окупанти вирубують у Криму унікальні, заповідні дерева, вік яких сягає півтори тисячі років.

"Наприклад, бухта Ласпі, урочище Батилиман, де ріс ялівець, суничник дрібноплідний – це реліктові рослини. Ще 100 тисяч років тому ці дерева росли. І вони дійшли до нашого часу", – пояснила Тимочко.

За даними еколога, у бухті Ласпі виростала найбільша в Європі популяція ялівцю, проте з 2000 дерев з початку анексії Криму було зрубано вже 800.

"Починаючи з 2013 року, ми щорічно моніторимо цю унікальну територію. У червні цього року були фотографії: вирубано десять гектарів цих унікальних дерев. Деяким з них було 1500 років!" – обурилася жінка.

Окрім того, вона додала, що зараз в бухті Ласпі йде тотальна забудова території, а по заповідній території прокладається дорога. Однак, за її словами, не тільки там знищується унікальна кримська біосфера.

Це стосується і наших заповідних територій – Кримський гірничо-лісовий заповідник. Унікальна територія над Ялтою. Зараз там прокладаються дороги, там дозволено будівництво газопроводу, будівництво якого ми у 2007 році не допустили,
– підсумувала Тимочко.

Нагадаємо, наприкінці серпня у місті Армянську, яке розташовано в окупованому Криму неподалік від адмінмежі з Херсонською областю стався викид небезпечних речовин на заводі "Титанові інвестиції". Місцеві скаржилися, що важко дихати, у декого почалась алергічна реакція. Люди розповідали, що на металевих речах у них вдома з'являється невідомого походження маслянистий наліт. 14 вересня в Армянську ввели режим надзвичайної ситуації, окупанти заявили про перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин більше ніж уп'ятеро. 23 вересня з'явилась інформація про те, що окупаційна адміністрація Криму прийняла рішення повернути дітей із санаторіїв, куди їх вивезли на час надзвичайного стану. Також 23 вересня скасували режим надзвичайного стану в місті.