Гранату РГД-5 кинули саме у кімнату активіста. Для цього попередньо заготували драбину та закинули у вікно, пощастило, що граната заплуталась з штори та впала вниз. Вибуховою хвилею вибило двері, осколки розлетілися на десятки метрів. Батько Сергія в реанімації, але загрози життю вже немає.

Читайте також: Напад на квартиру координатора С14: Мазур розповів нові деталі

Сам Сергій Мазур пов’язує напад з його громадською діяльністю. Вважає, що постраждати мав саме він, та, на щастя, в момент вибуху його не було вдома. За словами активіста, поліція розцінює напад як просте про хуліганство.

Напад на Сергія Мазура
У вікно квартири Сергія Мазура кинули гранату

Лідер С14 розповів, що кілька разів останнім часом до нього приходила начебто виконавча служба, щоб перевірити його домашній арешт, хоча він уже кілька тижнів не під запобіжним заходом. То чим же відомий Сергій Мазур і чому був під домашнім арештом – читайте далі.

3 факти про Сергія Мазура

1. Сергій Мазур – учасник Революції Гідності 2013-2014 років.

2. Помічник народного депутата від "Батьківщини" Ігоря Луценка на добровільних засадах.

3. Лідер націоналістичної організації С14.

За що він був під домашнім арештом?

Сергія Мазура та членів організації С14 підозрюють у причетності до погромів табору ромів на Лисій горі у Києві 21 квітня 2018 року.

"Ци...ан на Лисій горі більше немає. Учора вони не виконали вимогу, лише частина покинула табір у парку. Але після переконливих законних аргументів інші теж вирішили піти із забороненої території. Ми поприбирали за ними майже все сміття, демонтували палатки та безпечно спалили", – писав тоді Мазур у Facebook і обіцяв інші рейди "незаконних проявів ци..ан".

Читайте також: "Мене старанно шукали": Мазур озвучив нові дані про вибух гранати в квартирі (фото 18+)

Поліція розслідує подію як хуліганство, а 10 липня Сергієві Мазуру оголосили про підозру за цією статтею. Крім того, за погром у таборі ромів правоохоронці відкрили провадження за статтею "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії".

  • 18 липня Голосіївський районний суд Києва обрав активісту запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який мав діяти до 18 вересня. Нардепи Ігор Луценко від "Батьківщини" та Юрій Тимошенко від "Народного фронту" тоді пропонували взяти його на поруки.
  • 7 липня Апеляційний суд Києва частково задовольнив апеляцію Мазура та змінив запобіжний захід на нічний домашній арешт з 22:00 до 6 ранку.
  • 18 вересня вийшов термін домашнього арешту. А нового запобіжного заходу не обирали "через зразкову поведінку", як написав Сергій у Facebook.

Однак, активіст стверджує, що після 18 вересня до нього неодноразово приходили нібито "виконавчі служби". "За кілька днів до цього декілька раз приходила "виконавча служба", щоб "перевірити мій домашній арешт". Хоча я вже давно не під запобіжним. Батьки не відкрили. Потім таких приходів і дзвінків було ще декілька", – розповів Мазур.

Чим ще відома С14?

Громадська організація С14 створена у 2010 році. До цього її члени виступали разом із націоналістичною партією ВО "Свобода". У 2018 році організація отримала 440 тисяч гривень від держави на реалізацію трьох проектів.

Читайте також: С14: народні месники чи злочинці?

Серед засад діяльності члени організації називають здорову націю, український націоналізм, бойкот російського бізнесу, боротьбу з сепаратизмом, покарання за злочини на Революції Гідності.

С14 відзначається радикальним підходом до вирішення справ. Учасники організації не раз брали участь у сутичках. Причетні до погромів таборів ромів і відомі своєю ксенофобською позицією щодо ромів. Один із лідерів організації Євген Карась брав активну участь у затриманні бразильця Рафаеля Лусваргі.