У Харкові розгортають пункти обігріву: які їхні особливості та де шукати

19 листопада 2022, 14:49
Читать новость на русском

У Харкові продовжують облаштовувати пункти обігріву. Ці пункти розраховані на надзвичайну ситуацію в місті, зокрема на тривалі проблеми з електроенергією та теплопостачанням.

Про це 24 каналу розповіла кореспондентка з Харкова Анна Черненко. За її словами, це не просто пункти обігріву, які раніше ДСНС відкривали взимку за великих морозів, щоб люди могли прийти зігрітися.

Зауважте Відключення світла можуть стати частішими та довшими, – Шмигаль назвав умову

У Харкові розгортають пункти обігріву

Відповідні місця розраховані на тривалі відключення електро- та теплопостачання в житлових будинках. У Харкові планують відкрити близько сотні таких пунктів. Їх облаштовуватимуть при школах, лікарнях та бомбосховищах.

Черненко показала один з пунктів обігріву, який вже відкрили в місті. Він розрахований на близько 300 осіб і ще стільки ж готові прийняти, якщо ситуація загостриться. Крім того, в ньому обладнали медпункт, дитячий куточок, а також завезли генератор та дров'яну піч. За потреби містяни можуть переночувати у пункті обігріву.

За словами директорки харківської школи, де вже розгорнули пункт обігріву, Елеонори Дармофал, там облаштували місця, де люди можуть зарядити свої гаджети, а також місце для харчування. Крім того, у дитячій кімнаті працюватимуть вихователь та психолог.

Якщо електрики та тепла в житлових будинках не буде тривалий час, то тоді такий пункт відкривається і люди можуть прийти зарядити гаджети та випити кави. Також до деяких пунктів привозитимуть гаряче харчування,
– пояснила кореспондентка.

Черненко показала, як виглядає пункт обігріву в Харкові: дивіться відео

Скільки може тривати повний блекаут

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив, що вихід із блекауту передбачає декілька сценаріїв, згідно з якими це може тривати від 3 до 10 днів.

Водночас Харченко акцентував, що жодна енергосистема у світі не зазнавала таких потужних повітряних обстрілів, які загрожували б блекаутом.

Зараз українська енергосистема стабілізується після останнього наймасовішого обстрілу російськими загарбниками 15 листопада. За словами експерта, якщо Україна матиме ще деякий час на відновлення, буде легше витримати наступний удар.