Однак за умови продовження ворожих обстрілів планові та аварійні відключення електроенергії в Україні можуть стати частішими та довшими. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Важливо Енергосистему України стабілізували: у Києві повертають відключення за графіками

Глава уряду зазначив, що під вогнем ворога опинилися всі теплові, гідроелектростанції та ключові підстанції, які передають енергію від генерації до споживачів. Деякі підстанції були атаковані ворогом до 8 разів.

Ми відновлюємо одразу все, що можемо. Але наступні хвилі спричиняють нові руйнування. Відповідно, відключення світла – і планові, і аварійні – можуть стати частішими та довшими,
– сказав він.

Раніше Шмигаль зауважив, що майже половина енергетичної системи України виведена з ладу через ракетні удари російських окупантів по критичній інфраструктурі нашої держави.

Що варто знати про російські удари по енергосистемі України

  • Росія з 10 жовтня атакує українську енергосистему. Ціль ворога – залишити українців без світла та тепла, аби прості громадяни почали давити на владу, вимагаючи переговорів. Однак планам окупанта навряд вдасться втілитися у життя, бо українці щодня доводять свою незламність та рішучість.
  • 15 листопада Росія повторила масовану ракетну атаку по Україні. Тоді окупанти випустили понад 90 ракет, 73 з них збила протиповітряна оборона. Також було ліквідовано 10 "шахідів".
  • Через масовану ракетну атаку було уражено близько 15 енергетичних об'єктів в різних областях. Енергетики розпочали екстрені відключення світла майже по всій Україні.

Додамо, що виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що масштабні російські обстріли України можуть спричинити ситуацію, коли світло в українських домівках з'являтиметься лише на кілька годин. Тобто українці можуть сидіти без електроенергії по кілька днів.

Станом на 18 листопада найгірша ситуація з електропостачанням у прифронтових регіонах. Причина цього – артилерійські обстріли. Мовиться про:

  • Запоріжжя;
  • Харків;
  • Чернігів;
  • Суми.

Водночас внаслідок ракетних обстрілів невтішна ситуація склалася на Львівщині, Вінниччині, Тернопільщині, Київщині та Києві. Саме у столиці склався шалений дефіцит електроенергії.

Вражає – Українські хірурги рятують життя у повній темряві: дивіться відео