Парламент Хорватії визнав Голодомор геноцидом українського народу: як відреагував Зеленський
Джерело:
NovaХорватський уряд та парламент визнали Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом українського народу. У МЗС Хорватії пояснили, що під Голодомором розуміють насильницький голод, що був навмисно організований комуністичним сталінським режимом в Україні.
Прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленков заявив, що уряд Хорватії 15 червня підтримав ініціативу їхнього парламенту та визнав Голодомор геноцидом українського народу. А 28 червня Володимир Зеленський повідомив, що парламент Хорватії ухвалив декларацію.
Дивіться також Люксембург визнав Голодомор геноцидом українців
Що відомо про визнання Голодомору геноцидом українського народу
Ми підтримуємо ініціативу, висунуту партіями в хорватському парламенті,
– заявив Андрій Пленкович на відкритій частині засідання уряду.
Окрім того, статс-секретар Міністерства закордонних справ Хорватії Зденко Лучич пояснив, що запропонованою декларацією парламент Хорватії позначає Голодомор, як насильницький голод, який комуністичний сталінський режим навмисно організував в Україні в період 1932 – 1933 років.
За словами Лучича, це злочин геноциду проти українського народу.
Як відреагувала Україна
Володимир Зеленський подякував Загребу. Президент України назвав голосування у парламенті Хорватії історичним.
Світ ніколи не змириться зі злочинами Кремля – ні минулими, ні сучасними,
– написав український лідер.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також відреагував. Він написав твіт англійською, в якому теж заявив про історичне голосування. Голова української дипломатії подякував Хорватії за вшанування пам’яті мільйонів жертв.
За словами очільника МЗС, всесвітнє визнання Голодомору геноцидом продовжує стрімко зростати. Як пояснив Кулеба, до листопада 2022 року 15 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу. З того часу їхня кількість зросла на 12.
Зверніть увагу! Голод виник тому, що радянська влада у 1932 році встановила для людей нереальний до виконання план хлібозаготівель у 356 мільйонів пудів хліба. Як наслідок голодною смертю помирало щодоби 28 тисяч осіб, щогодини – 1 168, щохвилини – 20 людей. За даними головного наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень України Наталії Левчук, під час Голодомору загинули 3 мільйони 943 тисячі українців.Останні новини про визнання Голодомору геноцидом українців
- 13 червня парламент Люксембургу визнав Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом українського народу. Дмитро Кулеба заявив, що вважає це голосування "історичним".
- 23 травня таке ж рішення ухвалила Словенія. Представники Лівої партії Словенії назвали це рішення "політичним актом з фальшивими передумовами".
- Перед цим Голодомор геноцидом українського народу визнала Франція, Ісландія та інші. Зокрема, станом на 23 березня 2023 року визнали Голодомор геноцидом українського народу Австралія, Бельгія, Болгарія, Бразилія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Європейський Союз, Ірландія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Молдова, Німеччина, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Румунія, США, Угорщина, Чехія.