Храм УПЦ МП Хмельницького тепер у ПЦУ: міський голова про деталі переходу та подальші кроки
У Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі, який належав до УПЦ МП 2 квітня священники напали на військовослужбовця. Після цього стало відомо, що храм передано ПЦУ. Це рішення підтримало понад тисяча хмельничан.
Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин повідомив 24 Каналу, що станом на ранок 3 квітня кафедральний собор опечатано і він перебуває під контролем поліції. За його словами, ніч пройшла спокійно і жодних інцидентів не відбулося.
Більше про це Побиття військового священниками УПЦ МП у Хмельницькому: усе, що відомо про кричущий інцидент
Вперше в храмі звучала молитва українською
Він наголосив, що громада Хмельницького чітко визначила свою позицію, що власником Свято-Покровського кафедрального собору, будь-яких храмів і земельних ділянок, на яких ці храми стоять, є громада. І саме вона має визначати конфесійну приналежність тих чи інших релігійних організацій і храмів.
Вчора зібралось понад 3 тисячі людей. Тільки півтори тисячі людей поставили свій підпис під рішенням про вихід кафедрального собору з УПЦ МП і перехід до УПЦ. Людей було дуже багато, але не всі мали можливість зареєструватись. Люди виявили високий рівень самоорганізації,
– повідомив міський голова Хмельницького.
Симчишин підкреслив, що вперше в кафедральному соборі вчора звучала молитва українською мовою: за Україну, українських героїв та воїнів.
Ще вранці в цьому храмі били українського військовослужбовця – ветерана, який був звільнений з військової служби за станом здоров'я. Він пішов добровольцем у стрілецький батальйон, отримав важку контузію. І він теж має свою позицію, тому що як ніхто інший має почуття справедливості,
– сказав голова Хмельницького.
На його думку, той факт, що митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній (Василь Фіалко) передав ключі від кафедрального собору громаді, говорить про те, що священники, які відчувають себе українцями, мають наслідувати цей приклад.
Міський голова Хмельницького про події у кафедральному соборі: дивіться відео
Додатковий аргумент для депутатів
"Релігійна громада, яка вчора була утворена, вже підготувала документи й сьогодні передасть їх в ОВА. І далі все має відбутися згідно з процедурою. Протягом двох днів на позачерговій сесії міської ради ми припинимо право постійного користування усіма земельними ділянками, на яких розташовані будь-які релігійні споруди УПЦ МП", – пояснив Симчишин.
Міський голова наголосив, що вже є три рішення, проголосованих раніше, про припинення права постійного користування земельними ділянками, що належали УПЦ МП. На двох ділянках заплановано розташування скверів. По одній ділянці триває судова тяганина. Паралельно цю ділянку передано департаменту освіти під навчальний заклад.
Він зауважив, що зараз готується рішення і буде припинено право користування понад 20 земельними ділянками під різні релігійні споруди УПЦ МП з відповідними подальшими юридичними наслідками.
"Ситуація, що сталась в Хмельницькому, а також той антиукраїнський шабаш, який відбувається в Києві, стане додатковим аргументом для народних обранців, які можуть своїм рішенням заборонити будь-яку ворожу церковну агентуру на території України", – наголосив Симчишин.
Дивіться також Побиття військового у храмі УПЦ МП у Хмельницькому: з'явилася реакція ПЦУ
Що передувало подіям у Хмельницькому
- 2 квітня у Свято-Покровському кафедральному соборі, що належав до УПЦ МП, священники побили військовослужбовця Артура Ананьєва. З початку повномасштабного вторгнення він пішов добровольцем на війну і воював у складі 19 стрілецького батальйону. Внаслідок бойових дій Артур отримав контузію та черепно-мозкову травму.
- Конфлікт між священниками та військовим виник, коли той запитав, у парафіян храму, скільки людей ще має загинути, щоб вони перестали ходити до Московського патріархату. Після цього виникла бійка.
- Представники УПЦ МП викликали поліцію і звинуватили захисника в хуліганстві. Поліціянти склали адміністративний протокол проти Ананьєва за статтею 173 КУ.
- Міський голова Олександр Симчишин зазначив, що патрульні поліціянти, які затримали військовослужбовця, понесуть відповідальність, тому що звинуватили військового, не розібравшись в ситуації.
- Пізніше, коли в мережі з'явилось відео інциденту, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 КУ. За повідомленням ветеранів, які служили разом з постраждалим військовим, він перебуває у місцевій лікарні.
- За рішенням зборів, що відбулися після інциденту, приміщення кафедрального собору має перейти під контроль ПЦУ. Зараз церкву закрито, і до Великодня за східним обрядом там не проводитимуть Богослужінь.