Хрест на корпоративній реформі, – Коболєв про своє звільнення

29 квітня 2021, 20:25
Читать новость на русском

Андрій Коболєв заявив, що не вважає рішення Кабміну про його звільнення легітимним. За словами підприємця, це ставить хрест на корпоративній реформі.

Коболєв зауважив, що рішення звільнити його з посади глави "Нафтогазу" матиме дуже серйозні наслідки. Насамперед вони стосуватимуться динаміки відносин в органах корпоративного управління всіх інших компаній.

Зауважте Звільнення Коболєва – крах системи корпоративного управління, – викладач бізнес-шкіл

Я вважаю, що це рішення ставить хрест на корпоративній реформі. Це важливо не лише для "Нафтогазу" чи для мене персонально, це важливо для всієї системи корпоративного управління, яка будувалася останні 7 років,
– наголосив Коболєв.

Що ще сказав ексглава "Нафтогазу"

  • Своїм рішенням Кабінет Міністрів України начебто фактично зробив безпрецедентну річ – де-факто сказав усім керівникам державних компаній, що наглядова рада втратила свою важливість.
  • Якщо звільнення Коболєва залишиться у поточному стані наглядова рада втратить свій авторитет для менеджменту будь-якої компанії.
  • У жодному випадку акціонер не може підміняти роль наглядової ради у процесі оцінювання керівництва тієї чи іншої компанії.

Звільнення Коболєва: головне

  • Андрія Коболєва під час засідання Кабміну 28 квітня звільнили з посади очільника "Нафтогазу України". За словами підприємця, він дізнався про це з новин.
  • Коболєв запевнив, що не влаштовуватиме "цирк" з власного звільнення і добровільно передасть ключі від кабінету своєму наступникові – Юрію Вітренку.
  • У Кабміні заявили, що визнали незадовільною роботу наглядової ради та правління компанії. У 2020 збиток групи компаній "Нафтогаз" становив 19 мільярдів гривень.