Історія не пробачить, – Подоляк закликав негайно вести ембарго на російську нафту

12 травня 2022, 14:26
Читать новость на русском

Михайло Подоляк наголосив: рішення про ембарго на російську нафту ухвалювати потрібно негайно. На такий крок Євросоюз має піти терміново, бо більше часу не залишилось.

Про це радник голови Офісу Президента написав в соцмережах. Він зауважив: якби світові лідери діяли рішуче у 1938 році, то могли б уникнути Другої світової війни.

До теми В Угорщині пояснили, за яких умов не будуть блокувати нафтове ембарго

Не треба "наступати на одні і ті самі граблі"

Та політики виявилися боягузами, загравали з агресором. Наслідок – мільйони людських трагедій,
– пояснив Подоляк.

Радник голови ОП зауважив: світова історія не пробачить, якщо людство знову стане на ті самі граблі.

Проти ембарго на російську нафту виступає Угорщина

Зазначимо, що в переліку 6 пакету санкцій ЄС було поступове введення ембарго на російську нафту. Проте проти такого кроку виступає Угорщина на чолі з прем'єром Віктором Орбаном.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто наголосив: Будапешт готовий підтримати ембарго, якщо воно виключно стосуватиметься морської нафти. В іншому разі, мовляв, Угорщині завдадуть величезної шкоди.

Читайте також ЄС планує витратити 195 мільярдів євро за 5 років задля подолання енергозалежності від Росії

ЄС може надати компенсацію Угорщині, – ЗМІ

При цьому ЗМІ припускають, що ЄС може надати компенсацію Угорщині за відмову від російської нафти. Раніше Брюссель дозволяв Будапешту, як і словакам, поступово відмовлятись від "чорного золота" з держави-агресорки. Час на це давали до 2024 року, проте це уряд Орбана теж не влаштувало.

Нафтове ембарго на нафту: коротко про останні новини

  • ЗМІ повідомляють, що за попередньою інформацією, ЄС міг виключити нафтове ембарго з пакету санкцій проти Росії.
  • При цьому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після візиту в Угорщину і перемовин з Віктором Орбаном зазначила: прогрес є, проте треба ще багато працювати.
  • Голова МЗС України Дмитро Кулеба зауважив, що не може бути "різної швидкості" щодо запровадження ембарго на нафту. Його поява у 6-му пакеті санкцій коштувала Україні дуже багато зусиль.
  • Аналітики припускають, що у випадку заборони ЄС на імпорт нафти, то Росії, можливо, доведеться скоротити її видобуток на 20%.

Дізнайтесь про таке: Фінляндія та Швеція хочуть негайно вступити до НАТО